TIBBİ HACAMAT NEDEN GEREKLİDİR?

Özet: Statik kan toksik olduğu için zararlıdır ve vücuttan uzaklaştırılmalıdır. Vücut hastalık sebepleri içeren bu kanı hızlı bir şekilde uzaklaştırmada yetersizdir. Vücut savunmasız, zayıf kaldığı zamanlarda bu yetersizlik hastalıklara sebep olur. Statik kanı dışarı alma tedavisi olmalıdır. Bu da Tıbbi Hacamattır.HACAMAT NEDEN GEREKLİDİR?

Bir bireyin hayatında sağlıklı bir vücut, enerjik bir yaşamın getirdiği sorumlulukları yürütebilmek için çok önemli bir faktördür. Vücut içinde çok fazla toksin olması durumunda, kan dolaşımı yavaşlayacağı için statik kan  pıhtılaşmaya eğilim gösterecektir. Bu durum giderek kişinin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığını bozacaktır.  Sonuç olarak, ilk aşamada insanlar kendilerini halsiz, yorgun, isteksiz, sinirli , genellikle de depresif hissedeceklerdir.  Statik kanın mutlaka herhangi bir yöntemle çıkarılması gerekir, bu da  ilaçlar yardımıyla çıkarılamaz. Aspirin alarak bu statiklik çözülemez. Hacamat tedavisi bu noktada çok ihtiyaçtır. Bir sonrası hastalık 0lan bu dönemi durdurur.
Hacamat, sırt ağrısı , romatizmal sorunlarda, kas spazmlarını rahatlamak çok için yararlıdır. Deri ve altındaki kasları uyararak, o bölgede biriken toksinlerin serbest kalmasını sağlayarak, kan ve lenf damarları dolaşımını artırır. Hacamat(Cupping) mide, karaciğer, böbrekler ve bağırsaklar dahil iç organların işlevini geliştirmek için derideki ilgili organların refleks bölgelerini uyarır. Vakum sayesinde cilttte histamin benzeri bir madde salınımına neden olur bu da bağışıklığı artırır.

Kupa terapisi hastalıkları önleyici ve iyileştirici bir tedavi yöntemidir. Vücudun kan dolaşımını arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun çeşitli hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Hastalıkların% 60’na sağlıksız kan dolaşımı neden olur. Yani hayati bir sistem için en doğru çözüm hacamat (cupping)tır. Damar tıkanıklıklarını aşmak için inanılmaz bir tedavi yöntemidir. Bu mekanizma sayesinde, toksinler ve metabolik atıklar ortadan kalktığı için, çeşitli hastalıkları da tedavi etmek mümkün olur.

EN ÇOK FAYDALI OLDUĞU HASTALIKLAR
– Yüksek kolesterol
– Yüksek tansiyon
– Kalp
– Ürik asit
– Migren / Baş ağrısı
– İnme
– Diyabet
– Göz problemleri
– Romatizma
– Astım
– Boyun / omuz sertliği / yorgunluk
– Kolay soğuk algınlığı
– Ayaklarda karıncalanma
– Bacaklarda şişlik
– Kalp / Karaciğer hastalıkları

– Vertigo

Şu yazıda ilginizi çekebilir: TIBBİ HACAMAT TEDAVİSİ NEDEN KAÇINILMAZDIR?

Dr. Turanşah Tümer

ANAHTAR KELİMELER:Neden Hacamat Yaptırmalıyız?, Hacamatın En çok faydalı olduğu hastalıklar,Yüksek kolesterol hacamat,yüksek tansiyon hacamat,kalp hastalığı hacamat, migren hacamat, ürik asit  hacamat,diyabet hacamat,göz problemleri hacamat,astım hacamat,ayaklarda karıncalanma hacamat,bacaklarda şişlik hacamat

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...