İstanbulda Hacamat Yapan Hastaneler
Tıbbi Hacamat Yapan Hastaneler

İstanbul’da bazı hastanelerde tıbbi hacamat tedavisi yapılmaktadır. Hekimler hacamatın beşbin yıldır var olan değerini, önemini hastalarında tecrübe edip ve sonuçlarını gözlemlediklerinde bunun önemi anlaşılır bundan hem hekim meslektaşlarımız hemde halkımız azami fayda görür.
Hekimlerin üniversite öğrenimi sırasında aldıkları halk sağlığı ve koruyucu hekimlik eğitimlerinde hastalıklardan korunmanın yolları anlatılır. bu eğitimlerde verilen özet bilgi Koruyucu hekimlik uygulamalarının diğer bütün uygulamalardan daha öncelikli, insani ve ucuz olduğudur. Tıbbi hacamat tedavisi benim hastalarda gördüğüm sonuçlara göre rutin hastane uygulaması olmalıdır. Yani her başvuran hastaya önce kan detoksu yapılmalıdır. Hatta akıl ve ruh sağlığı hastanelerinde özellikle kafa hacamatı ve tarama hacamatı rutin olmalıdır. Yani her başvuru yapan hasta bu temizlikten geçmeli, muayene öncesi arınmalıdır. Böyle yapılması sonucunda hastaların çoğu şikayetleri azalır. Bu da hem hastanelerde yığılmayı önler, hem hastanın hemde hekim meslektaşlarımızın işini kolaylaştırır. Zaman ve emek israfı önlenmiş olur.

Tıbbi Hacamat Tedavisine Memnuniyet artıyor.

İstanbul’da hacamat yapan hastanelerin zaman içinde artacağını düşünüyorum. istanbul’da halkımızın bu kadim tedaviye ilgisi hergeçen gün artmaktadır. Çünkü alınan sonuçlar insanlarımızın memnuniyetine ve dua etmesine sebep olmaktadır. Tıbbi hacamat tedavisi konusundaki halkın memnuniyetini “Hasta yorumları” sayfamızda kendi el yazıları ile bulabilirsiniz.

Her Hastanede Tıbbi Hacamat Yapılabilir Mi?

Hacamatı her hastanede hakkını vererek bilgi tecrübe ve el becerisi ile yapmak mümkün olmayabilir. Her tedavi uygulamasında olduğu gibi hacamatta bilgi beceri ve tecrübe ile yapılırsa yüz güldürücü olur. Aksi taktirde etkisi zayıflar kalite azalır. Diğer branş hekimlerinin hacamatın hasta üzerindeki etkilerini görmesi tecrübe etmeleri sonrasında çok ilgilerini çekeceğini düşünüyorum. Son yıllarda her branştan hekim meslektaşlarımızın bu tedaviyi kendilerine yaptırıp, hastalarına da önerdiklerine şahit oluyoruz. Her hastanede tıbbi hacamat yapılabilir ancak hekimler bu konuda bilinçlenmeli, bilmediğinin düşmanı olmamalı ve birçok ülkede hastanelerde kullanılan bu tedaviyi anlama ve tanıma fırsatını kendilerine ve hastalarına vermelidir.

Hastanelerde Tıbbi Hacamat Yapılmalı Mı?

Hacamat tedavisi hastanelerde yapılmalı ki bütün insanlar peygamber tavsiyesi olan, beşbin yıllık tedaviden faydalanabilsin. Sonuçta toplumda beden ve ruh sağlığı konusunda ciddi gelişmeler olur. Halkımızın aile, iş ve sosyal hayatına önemli bir katkı sağlanmış olur.
Dr. Turanşah Tümer

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...