Glutatyon Serumu Tedavisi Nasıl Yapılır?


Oldukça güçlü bir özellik gösteren antioksidan özelliği vardır. Glutatyon vücut tarafından üretilmekte olan bir antioksidandır. Bu sebeple de oldukça önemlidir.

Glutatyon Tedavisi Kaç Seans?

Uygulama ilk yapıldığı zaman minimum 4  seans uygulanmalıdır. Bu seanslar da haftada 1 ya da 2 kere olacak şekilde programlar düzenlenir. 4 seans bitiminden sonra kişiler istedikleri zaman tekrar bir 4 seans daha uygulama alabilirler.

İsterlerse tek seanslık şekilde de uygulamalar yapılmaktadır. periyodik her ay alınmasında fayda olacaktır.

4 seanslık uygulamaya başlandıktan sonra 2. uygulamanın bitimi ile birlikte etkiler görülmeye başlar. 4. seansın da bitimi ile tüm etkiler belirgin bir şekilde görülmektedir. Bu uygulama istendiği zaman tekrarlanabilen bir uygulamadır. Bağışılık Tedavisinde oldukça etkili rol oynamaktadır.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Glutatyonun en başarılı yolu damar ile vücuda alınmasıdır. Uygulama ağrısız olarak damar yolu ile yapılır. Toplamda 20 dakika kadar sürmektedir..

Glutatyon tedavisi toz vücuda verilmeden önce saf su ile karıştırılıp bu şekilde vücuda verilmektedir.

Glutatyon ağız yolu ile alınamaz. Çünkü bu tarz bir uygulamada midede etkisini tamamen yitirir ve herhangi bir faydası olmaz.

Glutatyonun damar yolu ile alınması sayesinde direkt bir şekilde kana karışmaktadır. Bu şekilde vücutta bulunan serbest radikaller ile hızlı bir şekilde savaşmaya başlayacaktır. böylelikle vücut hücreleri koruması da sağlanmış olur.

Glutatyon serumu tedavisi yaşlılık belirtilerini azaltır ve bunun yanında bağışıklığı güçlendirerek vücudun hastalıklara yakalanma oranını düşürür. Glutatyon Tedavisi nin  vücuda faydaları ;

 • Kanda bulunan enzim, protein ve bilirubin seviyesinin artmasına yardımcı olmaktadır.
 • Otizm tedavisinde etkin bir şekilde kullanılabilir.
 • Karaciğerin yağlanmasının önüne geçer
 • Uyku apnesi rahatsızlığında kullanılmaktadır.
 • Oksidatif stresin azalmasında oldukça etkilidir.
 • Daha genç ve canlı bir cilt görünümüne neden olur.
 • Sigara kullanımı sebebi ile vücutta biriken toksik maddelerin atılmasına yardımcı olur.
 • Cilt beyazlamasında görevalır.
 • Hücrelerin korunması ve yenilenmesinde aktif rol oynar. Böylelikle cilt yaşlanmasının gecikmesini sağlar.
 • Parkinson hastalığı tedavisinde kullanılır.
 • Yaşı ilerlemiş olan kişilerde insülin direncini öneler.

Glutatyon antioksidanı özellikle serbest radikallerin ve vücutta biriken toksiklerin giderilmesi açısından çok büyük bir öneme sahiptir.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki vücutta glutatyon oranı düştüğü zamanlar toksik maddeler vücuttan uzaklaştırılamamaları sebebi ile vücuda büyük zararlar vermektedir.

Glutatyon kimyasal ilaçlar ve  zararlı maddelerin etkisinin azaltmaktadir. Karaciğer olmak üzere pek çok organın korunmasını sağlar.

Glutatyon kanserli hücrelerin oluşmasını da engeller. Bu sebeple vücutta yeterli düzeyde glutatyon bulunduğu zaman tümör oluşumunun da önüne geçilmiş olacaktır.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...