DAMARDAN ALINAN KAN (VENÖZ KAN) İLE TIBBİ HACAMAT KANI ARASINDAKİ FARK
Venöz kan ile kapiller (kılcal damar ) kanı arasında çok belirgin farklar vardır. Öyle ki biri kan transfüzyonunda (kan nakli) kullanılır, diğeri kesinlikle kullanılmaz. Venöz damarlarda dolaşan yaşlı kan hücreleri, toksin ve iltihabi birikintiler, metobolik atıklar kısacası kanı durağanlaştıran, yoğunlaştıran organik ve inorganik sebepler süngerimsi yapıda olan kılcal damar ağlarında takılıp kalır; ödeme, dolaşım bozukluğuna, cilt altı birikintilerine sebep olurlar. Bu da bağışıklık sisteminde tembellik ve kan dolaşım bozukluğu yapar. Bu süngerimsi kılcal yapıdan birikintileri çıkarmanın tek yolu, bu yapıların yerini bilen ve noktasal çiziklerle sadece bu yapılara müdahale edebilme becerisi olan kimseler tarafından HACAMAT yapılmasıdır. Başka bir yöntemle bu birikintileri vücudun dışına çıkaramazsınız.
 
                  Kan nasıl kirli olabilir?
 Vücuda solunum, sindirim, cilt yoluyla giren, kimyasallar, türlü boyalar, ağır metaller, toksinler, zararlı gazlar, hazır yiyecek ve içeceklerdeki katkı maddeleri, bilinçsiz tüketilen  ilaçlar, insektisit, fungusitler,  hormonlu yiyecekler, solüsyonlar, dumanlar, sigara dumanı ,ev ve çiçek tozları gibi maddeler, vücutta birikerek yıllar içinde ter, dışkı ve idrar yoluyla  atılamadan kan dolaşımında kalabilir. Kanda atılması gereken bu maddeler kan dolaşımı esnasında cilt içine ve cilt altına sıkışarak birikir. Kirli kandan kastedilen budur.
Bu kan dışarı hacamat yoluyla alınmazsa vücudu zayıflatır ve hastalık yapar. Hastalıkları tedavi etmenin en etkili yolu, hacamat tedavisidir.
Damardan yapılan kan bağışından farklı olarak hacamat; yüzeysel kılcal damarlardaki ve lenf  sistemindeki toksik maddeleri ve bozulmaya yüz tutmuş hücreleri toplaması yönünden daha etkilidir. HACAMAT uygulanan noktalar, akupunktur meridyenlerinin en az bir veya bir kaçını içine alır. Böylece vücudun enerjisini dengelemekte ve aynı anda akupunktur tedavi noktalarının uyarılmasını sağlamaktadır.
Dr Turanşah Tümer

Şu yazıda ilginizi çekebilir: HACAMAT NEDİR? NE DEĞİLDİR?

ANAHTAR KELİMELER: Venöz Kan , Hacamat Kanı,Toksinler hacamat,Dolaşım Bozukluğu Hacamat,Kirli Kan,Kılcal Damar Tıkanıklığı, Hacamat Uygulanana noktalar,

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...