Yüksek Doz C Vitamini

Yazı Boyutu

 • Yüksek doz C vitamini (askorbik asit) bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu viral hastalıklara karşı korur.
 • Yüksek doz C vitamini, antioksidan etkisi sayesinde vücudun hücrelerini serbest radikal hasarından korur, demirin emilimini arttırdığından, hücrelerdeki enerji üretimini destekler ve yağ yakımını arttırır.
 • Yüksek doz C vitamini infüzyonu (parenteral) C vitamininin doğrudan kan dolaşımına girmesi ile maksimum düzeyde etki ederek  virüs ve toksinlerin elimine edilmesi sonucu, sağlıklı hücrelerin hasar görmesi engellenmiş olur.
Şiddetli bir C vitamini eksikliği şu durumlarda ortaya çıkabilir:
 
 • Akut ve kronik enfeksiyonlar
 • Kronik enflamatuar hastalıklar
 • Bağırsak emilim bozuklukları
 • Beslenme bozuklukları
Beslenme yoluyla alınmayan C vitamini eksikliği varsa, damardan yüksek doz C vitamini vermek en uygun yoldur. Ağızdan ne kadar çok c vitamini alınsa da bağırsaktaki emilimi çok sınırlı miktarlardadır.
İnce bağırsaktan , C vitamini özel taşıma molekülleri tarafından emilir ve kana taşınır. Kandaki taşıyıcıların sayısı sınırlıdır, bu yüzden C vitamini miktarının sadece bir kısmı kan yoluyla vücuda dağılır. Damardan infüzyon yoluyla alınan yüksek doz C vitamini çok daha yüksek kan seviyelerine ulaşır. Ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.                        Yüksek doz C vitamini emilimi ve fonksiyonu
 1. Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, kemikler ve tendonlar için bağlayıcı bir protein olan kolajen üretimi için önemli bir bileşiktir. C vitamini eksikliği olduğunda, kollejen sentezlenmesi azalır ve kan damarları kırılganlaştığı için kanamalar artar
 
 1. C vitamini eksikliklerinde; sinirlilik, soluk ten rengi, anemi, kas kaybı, kalp-damar  problemleri ve nefes darlığı gibi belirtiler artar. Ayrıca C vitamini, stres ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı direnci güçlendirme işlevine de sahiptir.
 2.  Son zamanlarda yüksek doz C vitamininin antioksidan etkisi dikkat çekmiştir. Yüksek doz C vitamininin kanser ve arteriyosklerozu önlemede, yaşlanmayı geciktirmede etkili olduğu gözlenmiştir.
 3. Yüksek doz C vitamini infüzyonu, cildin sıkılığını ve parlaklığını artırır, yaşlanmayı önler, vücuttaki kanser hücrelerini öldürür.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...