Üsküdar Hacamat Tedavisi

Yazı Boyutu

Hacamat Tedavisi ile Toksinlerinizden Arının

Bölgesel vakum oluşturma yöntemine dayanan bir tedavi şekli olan hacamat, geleneksel tedavi yöntemlerinden biridir. Üsküdar hacamat tedavi merkezleri içerisinde bulabileceğiniz bu yöntem Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, kupa terapisi ya da bardak çekme yöntemi olarak da adlandırılan tedavi yöntemlerinden biridir.
Farklı sebeplerle vücudumuza giren toksinler ve kimyasallar idrar ya da ter yoluyla vücuttan atılsa da kalıntıları deri altında birikebilir. Uzmanlar da bu birikintileri atmak için hacamat yönteminin oldukça başarılı tedavi yöntemlerinden biri olduğunu söylemektedir.


Üsküdar’da hacamat tedavisi için uzman merkezleri tercih eder ve usulüne uygun olarak yaptırırsanız iş gücü kaybı olmadan, ağrısız ve acısız olarak toksinler, ağır metaller ve kirli kandan kurtulabilir, kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz.
 

Hacamat Tedavi Yönteminin Faydaları Nelerdir?


Hastalıklardan arınmak ve genel sağlığı korumak için kullanılan hacamat tedavisi, kirli kanın vücuttan atılmasına yardımcı olacak, atık maddelerin vücutta yoğun olarak toplandığı yerlerdeki tıkanıklıkları açacaktır.
Haacamat yaptırmak, kılcal damarlardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlarken pis kanın dışarı atılmasına da yardımcı olur. Vücutta biriken pis kanın dışarı atar ve kılcal damar tıkanıklıklarını da açar. Dokuların beslenmesini ve kan üretiminin artmasını sağlayan Üsküdar hacamat tedavisi sertliklerin ve ödemin de yok olmasına yardımcı olur. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de bu geleneksel tedaviden yararlanılabilir.


Kan üretimi ile görevli olan organları uyaran hacamat tedavisi, stresi de azaltması nedeniyle tercih edilir. Psikolojik anlamda bireye iyi gelen tedavi sakinleştirecek ve gerilen kasların gevşemesine yardımcı olacaktır. Bunun için Üsküdar’da hacamatçı listelerine bakarak profesyonel merkezleri tercih edebilirsiniz.
Yaraların ve ülserin iyileşmesini hızlandıran bu yöntem, kısırlık ve üreme problemleri için de bir alternatif tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Yüksek kolesterol hastaları da kolestrolün düşmesi için bu yöntemi tercih edebilir.
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...