Tıbbi Hacamatla Hepatit Tedavisi
Hepatit Hastalığı Nedir? Nasıl Bulaşır?

Tıbbi hacamat tedavisinin hepatitli hastanın, hastalık seyrini iyileştirmede ve tedavi etmede çok olumlu etkileri vardır. Çünkü tarama hacamatı tam bir kan detoksu olduğu gibi doku iyileşmesini de hızlandırmaktadır. Hepatit virüsü çeşitli bulaşma yolları ile vücuda girer. En çok görülen bulaşma yolu kandır. Klinik olmayan, hijyen ve steriliteye dikkat edilmeyen ortamlarda yapılan hacamatla hepatit ve benzeri virüslerin bulaşma riski yüksektir. Hepatit virüsü karaciğeri yaygın olarak tutabilir. Karaciğerde iltihap ve zedelenme yapar. Ülkemizde en az 3,5-4 milyon kişi hepatit virüsü ile enfektedir.

Viral hepatit hastalığının çeşitli klinik belirtileri vardır. Akut veya kronik olabilir, beraberinde safra yolları tıkalı veya açık olabilir, sarılık eşlik edebilir, etmeyebilir. Yaygın nekroz ve iltihap sonucu siroza kadar uzanan karaciğer hasarı olabilir. En yaygın olanı hepatit B virüsüdür kan ve kan ürünleri ile en çok bulaşır.

Hepatit Olan İnsanlardaki Belirtiler

Ateş, iştah azalması, karın ağrısı, vücutta döküntüler, eklem ağrıları, ciltte kırmızı döküntüler, ürtiker, ağrılı yumuşak karaciğer hastalığın ilk evrelerinde gözlenir. Hastalığın ileri evrelerinde karaciğer harabiyeti artabilir, beyin hücrelerinin hasarına ensefalaopatiye kadar uzanabilir. Kronik hepatitli hastalarda virüs taşıyıcılığının yanında zaman zaman ataklar gözlenebilir. Böylesi hastalar, karaciğer enzimlerine bakarak takip altına alınmalıdır.

Tıbbi Hacamat Tedavisinin Hepatit Hastalığına Etkisi

Tıbbi hacamat tedavisi tarama hacamatı olarak tüm vücudu kapsayacak şartlarda yapılırsa hasta olmayan insanlarda hepatit riskine karşı koruyucudur. Hepatit virüsü bulaşmış hastalarda da tedavide çok destekleyicidir. Uygun noktalardan özellikle karaciğer segmental bölgelerinden, cutano visseral, kılcal damarların yoğun olduğu, durgunlaştığı yakın bölgelerden yapılan hacamat çok etkili olur. Bütün viral hastalıklarda olduğu gibi bağışıklığın kuvvetlenmesi, bölgesel iltihabi faktörlerin temizlenmesi, bölgenin uyarılması tıbbi hacamat tedavisi ile mümkün olabilmektedir. Bu tedavi yöntemini sağlıklı iken yıllık kürler halinde yaptıranlarda tüm virüslere karşı olduğu gibi hepatit virüsüne karşı da bağışıklık güçlü ve hazırlıklı olur. Hastalık bulaşmış olanlarda ise klinikğimizde Karaciğer enzimleri düşenlere ve HBV DNA sı 1700 lerden 180 lere düşenlere şahit olmuşuzdur. Yani vücuttaki virüs miktarı 1700 lerden 180 ler kadar düşmüştür Allah’ın izni ile. Tıbbi hacamat tedavilerinin karaciğer hastalıkları ve hepatit tedavisindeki etkileri ile de bir nimet olduğunu kanıtlamıştır.

Dr. Turanşah Tümer

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...