TIBBİ HACAMATLA DİĞER TEDAVİLERİN KOMBİNASYONU
TIBBİ HACAMATLA DİĞER TEDAVİLERİN KOMBİNASYONU:

Yıllar geçtikçe, nehirlerde ve göllerde suyun serbest akışını bozan tortu birikimi olur. Aynı şekilde bizim vücudumuzda da kan akışını bozan tortu, pıhtı birikimi olur. Aylar, yıllar içinde damar sertliği ve tıkanıklıkları oluşur. Tortu ve çökeltiler dışarı alındığında suyun ve kanın akışı hızlanır, kalbin önündeki yük azalır. Pompa rahat çalışır.

Yaklaşık beş bin yıllık geleneği olan hacamat bugün artık şifa sanatı haline gelmiştir. Bilgili ve becerikli ellerde gittikçe popüler bir tedavi olma yolunda hızla ilerlemektedir.
Tıbbi hacamat tedavisi; detoksifikasyonu destekleyen ve çeşitli metabolik işlevlerin düzenlenmesinde yardımcı olan ve herhangi bir yan etkisi olmayan doğal bir şekilde insan organizmasını temizleyen, arındıran bir tedavi yöntemidir.

Statik kan nedenlerinden belli başlıları; enerji durağanlığı, fiziksel yaralanma, toksinlerin birikimi, duygusal travmalar sonucu olan aşırı hareketsizlik olarak görülebilmektedir.
Deri üzerinde küçük çiziklerden vakum uygulayarak, kan stazı ve enerji tıkanıklığı yerinde eritilir. Bu da organizmayı kirleten, hücre ölümüne ve erken yaşlanmaya yol açan, fonksiyonel bütünlüğü bozan, organ ve dokuların etrafında toksinlerin birikmesine engel olur. Aksi takdirde enerji tıkanıklığı sonucu hastalıklara davetiye çıkarılmış olur.

Cupping Therapy(Tıbbi Hacamat)yalnız başına uygulanabilen aynı zamanda diğer tedavilerle uygulanabilirliği olan hatta diğer tedavilerin etkisini güçlendiren bir uygulamadır.( akupunktur, masaj, osteopati , refleksoloji, kayroprakti, hirudo terapi, manuel terapi, ilaçlı ve cerrahi tedaviler vb)
Aktif yapılan kupa tedavisi vücudumuzda pek çok düzeyde optimum rejenerasyon sağlamaktadır. Her şey bir tarafa önemli oranda duygusal rahatlama ve dengeye yol açmaktadır. Bizim hücrelerimizin bozulmamış işleyişi ve genetik kodları geri yüklenir. Bu da yaşam kalitesini önemli ölçüde artırır.

Dr. Turanşah Tümer

Kupa Tedavisi (Hacamat) Uzmanı
www.tibbihacamat.com

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...