Tıbbi Hacamatın Genel Ve Özel Faydaları
Tıbbi Hacamatın Genel Ve Özel Faydaları

Vücudumuzda zamanla biriken, atılamayan toksinleri karaciğer ve böbrek elimine etmeye çalışır. Tıbbi hacamat yapılmayan vücutlarda karaciğer ve böbrek detoksifikasyon yapabilmek için çok çalışır ve yıpranır. İnsanlarda erken yaşlarda kc ve böbrek hasarının çıkması bu yüzdendir. Böbrek organının görevi filtrelemek, sulu olarak idrar şeklinde metabolitleri atmak. Bütün hastalıklar kanda kendini gösterir. Onun için hastanelere başvurulduğu anda rutin laboratuar tetkikleri denen kan tahlilleri yapılır. Bütün hastalıkların belirtileri kana yansır.Tıbbi hacamatın genel faydaları arasında en önemlisi bu iki önemli organı korumaya almasıdır.

Tıbbi Hacamat Neleri Regüle Eder?

1. Tıbbi hacamat lipoprotein metabolizmasını regüle eder. Yani vücutta ve kanda yağ oranını dengeler düzenler. HDL, LDL, Trigliserit oranını regüle edip dolaşım bozukluğu, damar sertliği gibi hastalıkları önler. 2. Tıbbi hacamat glikoz metabolizmasını regüle eder. Böylece kanda şeker seviyesini optimum şartlarda tutmaya çalışır. 3. Tıbbi hacamat sempatik ve parasempatik sinir sistemini yani otonom sistemini düzenler. 4. Tıbbi hacamat hormonal salgıları dengede tutar.

Tıbbi hacamat kupanın vakumlandığı bölgeden toksik kanı alırken, o bölgeye taze kanın sevkini sağlar. Bu durum o bölge ve altındaki organları canlandırır. O bölgedeki bağ dokusu iyi beslenir, elastikiyetini korur. Bölgedeki kaslar güçlenir.

Tıbbi Hacamatın Dokuz Büyük Faydası

1. Tıbbi hacamatın ağrı kesici etkisi vardır. Kanser ağrısı da dahil bütün ağrılarda ağrı noktalarına yapılan hacamatın ağrı kesici özelliği vardır. 2. Soğuk algınlığı, grip, öksürük ve allerji belirtilerini hafifletir. 3. Tıbbi hacamat vücutta bedensel ve psikolojik gevşeme sağlar, stres kaygı ve depresyon gibi zihinsel sağlık sorunları azalır. Tıbbi hacamat bütün bu genel etkilerini derin doku masajı ile de oluşturur. 4. Tıbbi hacamat vücutta detoks yapar. Dokularda birikmiş olan toksinleri dışarı atar. 5. Tıbbi Hacamat doğal enflamatuar cevabı oluşturarak yaraların hızlı iyileşmesini sağlar. Vücudun savunma mekanizmasının bir parçası olarak hastalıkların ve yaraların iyileşme sürecini hızlandırır. Hastalıklardan dolayı olan doku hasarlarını onarma hızı artar. Bölgede yeni kan damarları oluşumunu sağlar. 6. Tıbbi hacamat ciltte yenilenme, nemlenme, renk açılması, tazelenme sağlar. Akne egzema, herpes, selülit şikayetlerine iyi gelir. Medikal tedaviyi destekler. 7. Tıbbi hacamat sindirim bozukluklarını rahatlatır. Asit salgısını düzenler. Sindirimi en çok etkileyen stresi azaltır. 8. Tıbbi hacamat yaşlanmaya karşı antiaging etkisi vardır. Yaşına göre en zinde halde tutar insanı. Kırışıklıklar, kas tonusu azalmaları, kollajen azalmaları, deformasyon, atrofi gibi yaşlılık belirtilerini geciktirir. 9. Tıbbi hacamat etkisi sinir sıkışıklıkları, sinir ve tendon kanal daralmalarını önlemede en etkili yoldur.

Dr Turanşah Tümer

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...