Tıbbi Hacamat Tedavisi

Yazı Boyutu

hacamat tedavisinin zararları

Tıbbi Hacamat Nedir?

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMİ HACAMAT TEDAVİSİ

Hacamat, çok eski yıllardan bu yana uygulanmaya devam eden bir tedavi yöntemidir. Modern tıp tarafından da desteklenen hacamat tedavisi, günümüzde uzman kişiler tarafından yapılan ve olumlu sonuçlar alınana bir tedavidir.

Bir çeşit akupunktur yöntemi olan hacamatta, deride küçük kesikler oluşturularak vakumlama yardımıyla kılcal damarlarda biriken toksinlerin vücuttan atılması amaçlanır. Bu tedavi ile vücudun atamadığı ağır metaller, toksinler, kullanılan ilaç ve gıdaların vücutta bıraktığı kötü etkilerden arınmaya yardımcı olur.

Vücudu temizleyerek direnç sağlayan hacamat uygulaması  ağrısız, acısız, istirahatsız yapılır. Hasta herhangi bir yatak istirahatı, iş kaybı yaşamaz, gündelik hayatını etkilemez.

15-30 dakika süren  hacamat seansı, en çok sırt bölgesine yapılır. İhtiyaç halinde ise vücudun farklı bölgelerine de uygulanabilir.
 

Hangi durumlarda hacamat yapılmaz?

Hacamatın, boyun, kulak arkası ve kafa arkasına çok sık uygulanması önerilmez. Kadınların regl döneminde hacamat yapılmaz. Ense çukuru ve bıngıldak bölgesine hacamat yapılmaz. Yanık,açık yaralara, yara izlerine, ben ve egzama üzerine hacamat işlemi yapılmaz. Diyaliz ve geçmişte organ nakli geçirmiş kişilere hekim gözetiminde yapılması tavsiye olunur.
 
Artık günümüzde modern tıbbın yanında geleneksel ve bütüncül tıp tedavileri de sağlıkta dönüşümün parçası haline gelmektedir. Hem dünyada, Avrupa'da, hem Türkiye'de artık insanlar doğal yollarla tedavi olmak istiyor.Çünkü  "Kronik ve otoimmün hastalıklarda kullanılan ilaçların kalıcı hasarlara, ağır yan tesirlere sebep olduğu bilinmektedir artık. 
 

Hacamat Tedavisinin Faydaları

Kan dolaşımını düzenler, toksinlerden arındırarak detoks etkisi sağlar,
Bağışıklık sistemini güçlendirir,
Kılcal damarlardaki tıkanıkların açılmasını sağlar,
Hormonal bozuklukların giderilmesini sağlar,
Fibromiyalji, baş, boyun, sırt ve bel ağrıları,
Adet düzensizliği, cinsel iktidarsızlık veya isteksizlik,
Migren ve sinüzit,
Kaslardaki ödem,
Kronik yorgunluk, depresyon, anksiyete gibi psikolojik sorunlar,
Çocuklarda gelişimin hızlanmasında hacamat tedavisi etkindir.
Hacamat damardaki kanı temizleyerek yüksek tansiyonu düşürür,
Kireçlenme, bel tutulması ve bel ağrısına iyi gelir.

Vücuttaki zayıflıkları ortadan kaldırır. İnsanlar, hastalıklar sebebiyle veya kötü beslenmenin bir sonucu olarak vücut zayıflığı yaşayabilirler. Bu hastalıklar kontrol edilmeden bırakılırsa, vücuda zararlı olabilirler. Etkileri, vücudun tüm bölümleri etkilenene kadar yayılabilir ve kötüye gidebilir.Hacamat tedavisi kronik hastalıkların seyrini iyileştirip kontrol altında tutar. 

Hacamat tedavisi, vücuttaki güçsüzlüğü gidermek için kullanılan mükemmel bir yoldur. Bu tedavi sayesinde insanlar yorgunluk ve güçsüzlükten kurtulabilir. Bu tedavi, sertleşmiş dokularda yapıldığı için, kan vücudun en çok ihtiyacı olan kısımlarına salınır. Ayrıca, damarlardaki tıkanıklık kaslara zarar vermeden açılır.
Ateşi tedavi eder. Bardak tutma tedavisi ateşi tedavi etmek için kullanılan mükemmel bir yoldur. Antik çağlardan beri ateşi düşürmek için kullanılan bir tedavidir. O zamana kadar uygulayıcılar, ateşin "toksik kandan” kaynaklandığına inanmışlardı. Bu nedenle bu tedaviyi kan çıkarmak için kullandılar ve hastaları tedavi ettiler.
Modern bilim, bu iddiayı ispatlamak için antik zamanlarda mevcut değildi. Ancak bugünkü tıbbi atılımlar bunun kanıtıdır. Yapılan çalışmalar, hacamat tedavisinin vücudun kan dolaşımındaki ağrı ve rahatsızlığa neden olan patojenik faktörleri yok ettiğini göstermiştir. 

Dermatolojik hastalıklarla mücadele eder. Farklı cilt hastalıklarına sahip insanlar tıbbi hacamat tedavisinden yararlanabilir. Bu hastalıklar akne, uçuk, apse, hatta sivilcelerdir. 

 Bu tedavi kanda bulunan yabancı maddeleri ciltten arındırır. Aynı zamanda enfeksiyonlardan korunmak için vücudun savunmalarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Hacamat tedavisi, cildin solunumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Cildin hücrelerinin gaz değişimine izin verir. Deri hücreleri iyi bir metabolik aktiviteye sahip olduklarında, farklı bezlerin işlevleri de gelişir.  Dermatolojik hastalıklarda hacamat tedavisinin temel amacı, durgun ve tıkalı kanı serbestleştirmektir. Aynı zamanda cilt yüzeyindeki zehirli maddelerin de ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. 

Kan dolaşımını iyileştirir.  Kan sağlıklı dolaşıma devam ederse, vücudun çeşitli hastalıklara  karşı iyi bir savunması bağışıklığı olacaktır.Hacamat tedavisi kan dolaşımını harekete geçirmenin dışında,vücudun farklı bölgelerinde inflamasyona ve şişmeye neden olan sıvıları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.


hacamatın yararları

STRESLE BAŞA ÇIKMAK İÇİN HACAMAT TEDAVİSİ YAPTIRIN

Stres, her yaştan insanda görülebilen ve yaşam kalitesinin azalmasına neden olan önemli bir sorundur. Hacamat tedavisi, stresin azalmasına, strese eşlik eden potansiyel tıbbi ve psikolojik rahatsızlıklardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek güvenli bir tedavidir. 

İnsanlar yaşamın her alanında mücadele içindedir. Dünyanın olumsuz koşullarıyla başa çıkmak zorundadır. Vücudumuz zor koşullarda tehlikeli bir durumla karşılaştığımızda adrenalin ve kortizon salgılamaya başlar. Adrenalin, kan dolaşımını, ağrı toleransını ve kandaki glikoz düzeylerini artırarak, tehlike durumlarında vücudu savunmaya geçirir.

Kalıcı stres, adrenalin ve kortizon seviyelerinin kanda yüksek kalmasına neden olur. Bu durum, birçok sağlık sorunlarına ve zihinsel komplikasyonlara yol açar. Hacamat tedavisi, vücudumuzun rahatlamasına yardımcı olarak stres giderme, basıncın neden olduğu sorunlardan kaçınılmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

Bir diğer önemli faktör, vücuttaki kan akışını artırmaktır. Kaslar ve dokular iyileştirici besinler ve bol oksijen ile dolup taştığı için tamamen rahatlarlar. Gevşeme ve rahatlama etkisi ile, sedasyona uğrayan insan rahatlar.
Strese girdiğimizde kaslarımız spazm halini alarak sertleşir. Bu nedenle, boynumuzda, omuzlarımızda ve sırtımızda gerginlik hissederiz. Hacamat tedavisi, bu gerginliği gidermeye çok yardımcı olur.

BOYUN VE OMUZ AĞRILARINDA HACAMAT TEDAVİSİ

Boyun ve omuz ağrısı birçok faktörden kaynaklanabilir. Bunlar arasında, yaralanmalar, artrit ve menenjit, psikolojik gerginlik yer alır. Yanlış duruş pozisyonları da boyun ve omuz ağrılarına neden olabilir. Baş ağrıları ve migren de boyun ağrısından kaynaklanabilir.Hacamat bu rahatsızlıkları gidermede en etkili yöntemdir
Geleneksel Tıp, vücudun meridyenleri içindeki yaşam enerjisinin serbest dolaşması gereğine inanmaktadır. Enerji akışı engellenmediği sürece, kişi sağlıklı kalır, ancak bu akıştaki herhangi bir tıkanıklık, rahatsızlıklara ve hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle tıkanıklıkları serbest bırakmak ve böylece etkilenen dokuları iyileştirmek amaçlamaktadır. Hacamat tedavisi, iyileşen bölgeye kan tedarikini geri yüklemeye yardımcı olur, böylece iyileşme tekrar tetiklenecektir. 
 

HACAMAT VE DETOKS

Günümüzde ne kadar dikkat edilse bile, ortak hava ve su kaynaklarımızda bol miktarda toksin bulunur. Hacamat tedavisi vücudumuzu cilt ve kan yoluyla detoksifiye ederek ve kan dolaşımı ve dolaşım sistemi yoluyla vücudun dışına istenmeyen toksinleri anında taşıyabilir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...