Tıbbi Hacamat

Yazı Boyutu

Kadim Şifa Yöntemi olan Hacamat Tıp Hekiminin deneyimiyle TIBBİ HACAMAT’a dönüştü…
Günümüzde halkın sorunlarından biri sağlık! Modern tıp her geçen gün gelişiyor ama hastane sayısı ve hastanelerdeki hasta kuyruğu sayısı da her geçen gün katlanarak artıyor.
Neticede hastalanmadan sağlıklı yaşamak, hastalıklardan ‘korunmak’ öncelikli hedefimiz haline geliyor…
Hacamat Kitabı
Tıbbi hacamat koruyucu bir tedavi yöntemi. İlaç yok, ameliyat yok, radyasyon yok, risk yok. Vücudun belirli bölgelerindeki kılcal damarlardan kirli kan ve zararlı birikintilerin dışarı atılması prensibine dayanıyor. Asırlardır uygulanıyor. Peygamber Efendimizin (sav) birçok defa hacamat yaptırdığı ve ümmetine de ısrarla tavsiye ettiği biliniyor.
Şimdi bu kadim şifa yöntemi tıp doktorunun deneyimiyle birleşti! Dr. Turanşah Tümer, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun bir doktor. Yıllarca acil serviste çalışmış, aile hekimliği yapmış. Daha sonra akupunktur, hacamat(kupa terapisi),  konusuna yoğunlaşıp bu alanda eğitimler alarak uzmanlaşmış. Türkiye’de tıp doktoru olarak ‘tıbbi hacamat’ tanımlamasını yapan ilk hekim! Tıbbi Hacamat kitabı bir hekim tarafından bu alanda yazılan ilk kapsamlı Türkçe eser.
Dr. Tümer tıbbi hacamatın son derece güvenilir bir yöntem olduğunu vurguluyor. Hem güvenilir, hem de etkili. Çünkü sağlıksız kan dolaşımı, birçok hastalığın oluşmasına yol açan önemli bir risk. İşte tıbbi hacamat burada devreye girerek damar tıkanıklıklarını açıyor. Hacamat sayesinde toksinler ve metabolik atıklar dışarı alınıp ortadan kalktığı için, hastalıklardan korunmak, ve çeşitli hastalıkları tedavi edebilmek de mümkün oluyor.
İşte tıbbi hacamatın etkili olduğu hastalıklar:
Yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, stres, fiziksel ve psikoljik blokajlar, vücudumuzdaki atılamayan kimyasal, katkı maddeleri, ağır metaller, ilaç birikintileri,  kalp damar tıkanıklıkları, ürik asit birikimi, migren, baş ağrısı, felç riski, diyabet, göz problemleri, göz tansiyonu, romatizma, astım, boyun/omuz sertliği, yorgunluk, sık soğuk algınlığı, ayaklarda karıncalanma/uyuşukluk/ağrı, bacaklarda şişlik/ödem, bel ağrıları/tutulmaları, karaciğer hastalıkları, gibi… (Hayy Kitap Yayınları)

Hızlı Menu

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...