Tıbbi Hacamat İle Yüksek Ateşin Tedavisi
Hacamat Tedavisinin Nedeni Bilinmeyen Ateşe Etkisi

Nedeni bilinmeyen ateş; klasik olarak en az üç hafta boyunca birkaç ölçümde 38.4 derece ve üzeri ateş olarak tanımlanır. Ateş şekilleri şöyledir; devamlı ateş: sabah akşam ısı farkı ortalama 1 dercedir, tifo, enfektif endokardit, bruselloz, kızıl, kavasaki, zatürre, HPV-6 enfeksiyonlarında görülür. Aralıklı ateş: sabah akşam ısı farkı 1 dereceden fazla olan ateştir. arada normale iner, en iyi örneği sıtmadır. still hastalığı, milier tüberkülozdada görülür. Bacaklı ateş, tekrarlayan ateş, dalgalı ateş, bifazik ateş, subfebril ateş gibi birçok varyasyonu vardır. Tıbbi hacamat ile ateş tedavisinde sebebi biliniyorsa sebebe yönelik diğer tıbbi tedavilere yardımcı olarak kullanılırsa kısa sürede ateşin düşmesini sağlar. Sebebi bilinmeyen ateşlerdede tıbbi hacamat tedavisinin ateşi düşürmede kalıcı sonuçları vardır.

Hacamat Yüksek Ateşte Nasıl yapılmalıdır?

Hekimlik uygulamalarında yüksek ateşin en çok santral sinir sistemini olumsuz etkilemesinden endişe duyulur ve buna yönelik tedbirler alınır. Sebebe yönelik tedavi ön planda olmakla beraber etkili ve hızlı olarak ateşin düşürülmesi planlanır. Bu durumda yapılacak uygun bölgelere uygun dozda hacamat ile ateş hızlı düşüş gösterir. Ateşli hastaya yapılan hacamat dozu çok düşük hatta kuru kupa yapıyormuş gibi yüzeyel olmalıdır. Sanki hiç kan çıkarılmamalıdır. Hacamatla ateş in tedavisinde esas olan kuru kupalamadır. Buradaki çok yüzeysel çiziklerin amacı kan almak değil uyarı oluşturmaktır. Akupunktur tedavi noktalarına yapılan uyarı çizikleri ile ateş hızla düşüş gösterdiği gibi vücudun sıvı ihtiyacına karşı da hastada su içme isteği uyarılır. Hacamat sonrası hasta bol miktarda susadığını hissederek ağızdan sıvı alır. Oral sıvı alımı yeterli olursa için serum takma ihtiyacı ve komplikasyonlarının önüne geçilmiş olur. Tıbbi hacamatın vücudu yenileme etkisi her hastalık sürecinde işe yaradığı gibi ateşlenmelerde de iyi neticeler verir.

Hacamat Tedavisi İle Yüksek Ateşten Korunmanın Yolları

Hacamat tedavisi her ne kadar ateşlenme esnasında işe yarasa da esas olan ateşin oluşmasından önceki koruyucu etkisidir. Ateşin Oluşmasının en büyük sebebi enfeksiyon hastalıkları olduğu bilinmektedir. Enfeksiyon hastalıklarından korunmanın yolları aranmalıdır. Enfeksiyon hastalıklarından korunmanın ilk şartları temizlik ve bağışıklık sisteminin güçlü olmasıdır. Hem kan temizliği (detoksu) hemde bağışıklık güçlendirilmesi konusunda hacamat tedavisi çok etkilidir. Yıllık Tıbbi hacamat tedavisi kürlerine dikkat eden insanlarda hem bağışıklık güçlü olacak hemde kan akımı iyi olduğu için enfeksiyon olsa bile ateş ve diğer bulgular hafif belirtilerle kolayca günlük işlere engel olmadan atlatılacaktır.

Dr. Turanşah Tümer

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...