DERİNİN VİRAL ENFEKSİYONLARI

Yazı Boyutu

El sırtı, parmak, tırnak çevresinde, yüz, boyun, dudakta, ayak tabanında, görülen siğillerin sebebi HPV(human papilloma virüs) tür. Bir diğer sık karşılaşılan virüs Herpes isimli virüstür. Genelde ciltte, dudak çevresinde, genital bölgede görülen uçuk denen lezyonları yapar. Derinin viral hastalıklarından zona da vücudun bir yarısında olan dermatomlarda sıklıkla görülür. Viral hastalıklarında ilerleyip vücudumuza zarar vermemesi komplikasyonların gelişmemesi için tedavi edilmesi gerekir.
 Hacamatın derinin viral enfeksiyonlarına etkisi iki yönden önemlidir. Bilindiği üzere bütün mikrobik hastalıklarda bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemlidir. Bağışıklık sistemini bir insanda en çok zayıflatan sebebin stres ve psikolojik travmalar olduğu bilinir. Viral enfeksiyonlarda bu durum kendisini çok çabuk gösterir bir stres hemen sonrası dudakta uçuk çıkmasına çoğu insan şahit olmuştur. Viral enfeksiyonlarda modern tıp çok yeterli değildir. Buna rağmen antiviral ilaçlar kullanılsa da yıllık kürler halinde tarama hacamatı yaptıran insanlarda viral enfeksiyonlar yok denecek kadar az görülür. Çünkü tıbbi hacamat tedavisi viral enfeksiyonlara karşı hem stres ve psikolojik travmaları tedavi eder hem de bağışıklık sistemi hücreleri olan akyuvarların miktarını artırarak vücudumuzu mikroplara karşı güçlendirir.
 
TEDAVİSİ
Kliniğimizde sebebe yönelik bütüncül bakış açısıyla hasta ele alınıp bir tedavi programı oluşturulur. Geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemlerinin seçimi, kombinasyonları,  dozu, sırası kişiye göre farklılık gösterir. Bunun için kişinin iyi değerlendirilmesi önemlidir. Hekimlerimiz muayene sonrası geleneksel tedavi yöntemlerinden uygun olan kombinasyonları hastaya uygun dozlarda seçerek tedavi sürecine başlanır.
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...