PRP Tedavisi ile Gençleşin!


Platelet rich plasma olarak açılımını yapabileceğimiz PRP tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen plazmaların tedavide kullanılması işlemidir. Özellikle cilt gençleştirme işlemi için kullanılan PRP tedavisi, hücre yenilenmesini hızlandırır. Saç dökülmesi, cilt gençleştirme işlemi, ağrı tedavisi ya da ortopedi gibi oldukça farklı alanlarda kullanılan PRP tedavisi, hastalıkları iyileştirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

PRP tedavisi nedir sorusuna yanıt vermek gerekirse işlemi basitçe anlatmak mümkündür. Tedavi edilecek olan kişinin vücudundan alınan kan özel bir işlemden geçirilerek plazmasına ayrıştırılır. Daha sonra elde edilen bu serum mezoterapi yönteminde olduğu gibi kişiye enjekte edilir.


Dokularda oluşan hasar sonucu pıhtı hücrelerinin toplanmasıyla onarım sürecini başlatan vücudumuz zaman zaman bu pıhtı hücrelerini toplamakta güçlük çekebilir. İşte PRP uygulaması, kan dolaşımının daha fazla pıhtı hücresini taşımasını sağlamaktır.
 

  • PRP tedavisi sayesinde yaşlanmanın getirdiği kırışıklıkları düzeltmek, derideki çöküntüleri azaltmak ve cildin daha parlak, esnek olmasını sağlamak mümkündür.
  • Lazer gibi uygulamalardan sonra derinin yapılanma sürecini hızlandırmak için kullanılabilir.
  • Deride iyileşmeyen yara ve çatlak gibi durumları iyileştirmek için PRP terapisi uygulanabilir.
  • Saç dökülmelerinde kullanılan PRP tedavisi, saç dökülmeleri için kullanılan diğer tedavilere yardımcı olmak için de tercih edilebilir.
  • Medikal estetikte kullanılan yöntemlerden biridir.
  • Ağrı tedavisi için PRP kullanılmaktadır.


PRP Tedavisi Bölgeleri

PRP tedavisi dekolte bölgesinde, boyun ve yüz bölgesinde, kollarda, saçlı deri gibi alanlarda, kısacası yenilenmenin gerçekleşebileceği bölgelerde uygulanabilir. Ayrıca göz altı morluklarında ve leke tedavisinde de PRP tedavisi önerilmektedir.


PRP tedavisinin özellikleri arasında en önemli olanı uzun etkili olmasıdır. Cilt yenilenmesini ve etkilerini uzun süre hissedeceğiniz tedavi kolay ve güvenilir bir biçimde uygulandığı için de popülerliğini arttırmıştır. Kolajen oluşumunu destekleyen tedavi bütün yaşamsal işlevleri de destekler. Ayrıca deriyi doğal bir biçimde yapılandırdığı için olumsuz bir etkisi yoktur.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...