Ozonterapi Uygulamasının Mucizevi Etkileri


Kanda detoks etkisi yaratan ozon tedavisi, vücudun kimyasal maddelerden arınmasına yardım eder. Beyaz kan hücre oluşumunu arttırır ve bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Üç oksijen atomunun birleşmesiyle ortaya çıkan bir kimyasal bileşen olan ozon, yüksek enerji taşıyan bir moleküldür. Yunanca’da koklamak manasına gelen ozeinden ismini alan ozon güçlü anti-oksidan özelliği nedeniyle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.
 
Geçmişi oldukça eskiye dayanan ozon tedavisi 1.Dünya Savaşı’nda, savaş yaralarının tedavisinde kullanılmış, 1994 senesinde de dezenfektan olarak tıp sektörünce kabul edilmiştir. Ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere de bu nedenle ozonterapi adı verilmiştir. Artık dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan ozonterapi yöntemi, ülkemizde de tercih edilmektedir.
 
Kan dolaşımını arttıran ozonterapi tedavisi, kılcal damarlardaki tıkanmaları da giderecektir. Kan dolaşımı arttığı için cilt yenilenmesi hızlanacak ve daha sıkı, pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Ozonterapisinden sonra daha yumuşak ve genç bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.
 
Ozon tedavisinin yararları arasında bakteri ve virüsleri öldürmesi de bulunur. Kanser hücrelerinin yayılmasını da engellediği için yardımcıtedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Ağrı kesici özelliği sayesinde vücut ağrılarını da hafifletecektir.
 
Kanda detoks etkisi yaratan ozon tedavisi, vücudun kimyasal maddelerden arınmasına yardım eder. Beyaz kan hücre oluşumunu arttırır ve bağışıklık sistemini de güçlendirir. Bu tedavi sayesinde kanın dokulara oksijen iletme yeteneği artar.
 
Ozon tedavisi, beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirirken psikolojik anlamda da iyi gelecek ve stresinizi azaltacaktır. Ruhsal iyileşme sürecine de destek olan tedavi depresyonun etkilerini hafifletecektir.
 

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

 
Erken yaşlanmayı önlemek için kullanılan anti aging, dinç kalmanızı sağlayacak tedavi yöntemlerinden biridir. Yaşlılığın etkisiyle uzun süre oksijenlenmeyen hücrelere, ozonterapi uygulaması sayesinde oksijen iletilir.
 
Kronik yorgunluk sendromunda da kullanılan ozon tedavisi, stresi de giderecektir. Bedeninizi toksinlerden arındıran ozonterapi, detoks işlemine yardımcı bir tedavi olarak görülebilir. Bunun haricinde karaciğer iltihabında kullanılan uygulama böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesinde de rol oynar. Ozonterapi deri hastalıklarında da kullanılmaktadır.
 
Kalp ve damar hastalıklarında, kas ve eklem hastalıklarında, astım ve alerjik problemlerde de ozon tedavisi tercih edilmektedir. Göz hastalıklarına da iyi gelen uygulama nörolojik hastalıkların düzenlenmesinde de görev üstlenmektedir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...