Ozonlu PRP

Yazı Boyutu


OZONLU PRP TEDAVİSİ

PRP NEDİR?
Vücudunuzdan alınan kandan ayrıştırılan plazma zengini platetlerin yani diğer bir deyişle trombositlerin milimetrik uçlu iğneler aracılığıyla tekrar size enjekte edilmesi ile oluşan tedavi yöntemidir.
OZONLU PRP NEDİR?
Trombositler dokuya verildiğinde içinde bulunan büyüme faktörlerinin hepsini bırakmayabilir. Bunun için aktivite edilmeleri, uyarılmaları gerekir.Ozon gazının da trombositleri çok iyi uyardığı, krozyon etkisi yaptığı, ozonla yapılan PRP uygulamalarının sonuçlarının daha iyi olduğu gözlemlenmiştir. Ozonla birlikte PRP trombositleri daha çok aktive etmekte, aynı zamanda aktive olmuş trombositlerden daha çok büyüme faktörü açığa çıkmakta ve PRP tedavisinin etkisini artırmaktadır.
Bu yöntem sayesinde yüzde, boyunda dekolte bölgesinde bulunan kırışıklar, kuruluklar, çatlaklar ve hacim kayıpları görülmektedir. Aynı zamanda gözaltı morlukları, akne izleri, diyet sonrası ya da hamileliğe bağlı olarak oluşmuş olan çatlaklar azaltılabilmektedir.
Öte yandan cilt sarkması, leke tedavileri, sivilce-yara izleri, cilt çatlakları, saç dökülmelerinin giderilmesinde de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yine menüsküs yırtıklarının tedavisinde, kas romatizması tedavisi, ayak bileklerindeki ağrılı sorunlar, diz-omuz osteoartriti (kireçlenme), bağ zorlanmaları ve yaralanmaları, tenisçi dirseği tedavilerinde bu yöntemden rahatlıkla yararlanılabilmektedir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...