Ozon Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Yazı Boyutu

Şehir hayatı insan için oldukça stresli, birde bunun üzerine doğal olmayan gıda ürünleri eklenince insanlarda başlayan erken yorgunluk, enerji düşüklüğü dinlenememe, sabah yorgun ve vücut katılığı ile uyanma derken hastalıklara ve damar tıkanıklıklarına davetiye çıkarmaktadır. yaşam süresinin kaliteli, olabilmesi için vücudun detoksa ve temel yaşam molekülü oksijenasyona ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır.

Vücudumuzun nefes alması yani oksijenlenmesi, hücrelerimize yoğun oksijen iletilmesinin en önemli yollarından olan Ozon tedavisi ile bu mümkün olabilmektedir. Dinç, dinamik ve enerjik olabilmek için yaşımızın gerektirdiği en zinde hale ulaşabilmek için Ozon terapi iyi bir yoldur. Ozon tedavisi kan alınarak yapılır ve antioksidatif mekanizmaları harekete geçirir.
 

Ozon Tedavisinin Etkisi


Bağışıklık sistemi güçlenir. hastalıklara karşı vücudumuz güçlü hale geldiği gibi kanser hastalıklarına karşı oldukça dayanıklı hale gelir. Vücudumuza uygulanan indüksiyon, regülasyon, supresyon dozları ile uyarı, iyileşme, yenilenme mekenizmaları harekete geçer. Genel olarak dolaşım bozukluklarında, diyabette, metabolik ve hormonal düzensizliklerde, bakteriyel ve viral hastalıklarda, dermatitlerde , ülserlerde ozon tedavisinden olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Ozon tedavisinin kan yoluyla yapılması sonrasında romatizmal hastalıklarda da oldukça yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Ozon tedavisi genelde diğer ana tedavilerle kombine edilebilir. kronik yorgunluk, uyku bozuklukları, kanser, metabolik sendrom lokal uygulamalarda dolaşım bozuklukları sonucu luşan hipoksilerde yaygın olarak kullanılmaktadır. mantar hastalıklarında uygulanan supresyon dozu ile yıllardır süren enfeksiyonların gerilediği çeşitli kaynaklarda mevcuttur.

Ülkemizde son yıllarda yaşlılığa karşı enerji ve yenilenme talebini desteklediği için oldukça kabul görmektedir.
Ozon Tedavisi İle Kombinasyonlar:

Ozon tedavisi kendi başına olmak yerine hacamat, sülük, fitoterapi, prp tedavileri ile birlikte kombine edilirse tıpkı bir hastalığa yazılan reçete gibi hastalıkla mücadelede ve sonuç almada çok etkili bir yol olur. Geleneksel tedavilerde ozon terapi kombinasyonu mevcut tedavinin etkisini oksijen molekülü yardımıyla çok güçlendirmektedir. hastalarımızdan aldığımız neticeler bu yönüyle yüzgüldürücüdür. Sülük tedavisinde vücuda verilen enzimlerle oluşan etkiyi, ozon tedavisinin kanın oksijen taşıyıcılığındaki artışı etkisi ile birleştirmesi sonucunda vücuttaki kimyasal olaylar optimum düzeye gelip, metabolizma düzenlenmekte ve bağışıklık sistemi oldukça güçlenmektedir.

Dr. Turanşah Tümer
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...