Ozon Tedavisi Nedir?

Yazı Boyutu

Ozon Tedavisi Nedir; Gaz halinde tedavilerde kullanılır. yüzde 90-95 oksijen yüzde 5-10 ozon içermektedir. hücre yenileyici özelliği en ön planda etkilidir. İndüksiyon dozu ile yapılan proliferasyonla hücreler yenilendiğinde organ fonksiyonları en uygun düzeyde olur. Buda iyileşme yenilenme ve enerji anlamına gelir. 


Ozon Tedavisinin Faydaları


Ozon tedavisi ile sağlıklı kalmada faydası çoktur. ozon gazı oksijenin yüksek enerjili halidir. Ozon tedavisi vücutta kan dolaşımını düzenler tıkanıklıkları önleyerek ve oksijenlemeyi maksimum yaparak dokuları besler.ozon tedavisinin faydaları

Ozon Tedavisinin Antiaging etkisi;

Ozon tedavisinin anti oksidan etkisi ile serbest radikaller ortamdan uzaklaştırılır. Hücre yenileyici özelliğinden dolayı daha genç olmak ve yaşlanmayı geciktirmek gibi önemli etkileri vardır. Ozon tedavisinin hiçbir yan etkisi olmadığı için güvenle kullanılabilir. İltihabi hastalıklarda, enerji düşüklüğünde, kilo vermek isteyenlerde, nörolojik sinirsel hastalıklarda, bakteri, virüs, mantar kronik hastalıklarında, kronik sistemik hastalıklarda. Cilt problemlerinde, kronik yorgunluk belirtileri olanlarda, kas romatizmalarında ozon tedaviden olumlu sonuçlar almaktayız. Zihinsel ve fiziksel performansı gün geçtikçe azalan insanlarda haftada iki seans ozon tedavisi ile performansları oldukça düzelir. İleriki yıllarda olacak doku yaşlanması yumuşak doku ve kemik kalitesi düşüklüğünü ozon tedavisi oldukça ötelemektedir.

Ozon tedavisinin bir başka önemli etkisi bağışıklık sistemini aktive etmesi güçlendirmesidir. Vücuttaki dolşım sistemi üzerinde akışkanlığı artırıcı etkileri vardır. hormnal denge sağlayarak vücutta özellikle alt ekstremitelerdeki ödemin atılmasını sağlar. Ödemin çözülmesi kişinin hafiflemesine ve kilo vermesine sebep olur. Ozon tedavisi ile vücuda giren oksijen arttığı için ağrı kesici özelliği ön plana çıkar. Kuvvetli ağrı kesici etkisi olan bir moleküldür. Yara iyileşmesinde, boyun bel fıtıklarında, myofasiyal ağrılarda, Otoimmün hastalıklarda, hareket sistemi kas eklem ağrılarında oldukça yüzgüldürücüdür. Alzheimer, parkinson, barsak hastalıkları ülseratif kolit kronn, cinsel gücün azalması, kanser tedavilerinde, selülit, cilt sarkma ve kırışıklıklarında akne tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Ozon Tedavisinde Lokal Uygulamalar

Ozon tedavisinin lokal olarak uygulamalarıda vardır. Ağrıyan bölgelere direk yapılabilir. cilt tazelenmesi, kırışıklıklarının önlenmesi için direk yapılabilir. Bölgesel Zayıflama alanlarınada direk ozon uygulamaları yapılabilmektedir.

Oksijen hayatımızı sürdürebilmek için her an gerekli olan bir gazdır. Oksijensiz hayat olmaz. Ozonda bu gazın enerji yüklü üç atomlu halidir. Vücudumuzdaki serbest radikaller hücre metabolizması atıklarıdır. Serbest radikallerin ortamdan uzaklaştırılmasında ozon çok etkilidir. Bu yönüyle anti kanserojendir.

Ozon Tedavisi İyileşmeyi Hızlandırır;

Ozon Gazının bakteri öldürme özelliği klordan kat kat fazladır. Kan yapımını uyarır kemik iliğinde hücre çoğalmasını uyarır. Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırır. Kilo vermede metabolizmayı hızlandırdığı için etkilidir. Haşimato tiroidi, hipotiroidisi olanlarda tiroid bezlerinin çalışmasını hızlandırır. İnsülin direnci olan insanlarda pankreastaki insülin salgılayan hücreleri uyarır. Her türlü allerjide burun allerjisi, göz allerjisi, allerjik astım tedavilerinde oldukça etkilidir. Diyabetlilerde nöropatilerde, ayak bacak yaralarının iyileşmesinde oldukça etkilidir. Fibromyaljik ağrılarda etkilidir. Ozon tedavisi faydası stresi azaltmada etkilidir. Eklem aralığına yapılan ozon tedaviside eklem harabiyet ve ağrılarında iyi neticeler almamıza sebep olur. Kanser tedavilerinde avrupada ve Dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dr. Turanşah Tümer
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...