Mezoterapi Yönteminin Artıları


Mezoterapi yöntemi vücuda faydalı aminoasitlerin, vitaminlerin mikroenjeksiyon tekniği kullanılarak kişiye enjekte edilmesine verilen isimdir. Farklı işlemler için kullanılan Mezoterapi en çok selülit, bölgesel incelme, cilt yenileme ve lifting gibi tedavilerde kullanılır.

Etkili ve Hızlı Sonuç Almak İçin; Mezoterapi


Estetik ve tıp alanında yoğun olarak kullanılan mezoterapi yöntemi 4-6 mm’lik ince uçlu iğnelerle yapılır. Temel etken ince uçlu iğnelerle seri bir şekilde bölgeyi hareketlendirmek ve bağışıklık sistemini harkete geçirmektir. Ortalama üç seanstan sonra sonuçlar gözle görülebilir hale gelir. Ayrıca mezoterapi tedavisi uzmanlar tarafından uygulandığında herhangi bir yan etkisi bulunmayan, güvenilir bir yöntemdir.
 

Mezoterapi Yönteminin Artıları Nelerdir?


Mezoterapi herhangi bir lokal ya da genel anestezi gerektirmeyen, kolay uygulanabilir bir yöntemdir. Bu nedenle kişi uygulamanın hemen ardından günlük rutinine dönebilecektir. Üstelik masaj, parafin gibi kozmetik yöntemlere nazaran çok daha etkili sonuçlar sağlaması da mezoterapi yönteminin artıları arasındadır. İşlemin kısa sürmesi de vakit kaybı yaratmayacaktır.


Bu tedavide sadece enjeksiyon bölgesinde ezilme, hafif morarma olabilir. Ancak bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır.
 

Mezoterapi Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Saç mezoterapisi:Saç dökülmesine sahip olan kişilerin, saçlarını canlandırmak için kullanabileceği bu yöntemde yapılması gereken öncelikle saç dökülmesinin nedenini bulmaktır. Kişinin probleminin boyutuna göre uygulanan seanslar genelde haftada bir yapılır.
  • Cilt gençleştirme mezoterapisi: Cildi canlandırmak, ciltteki lekelerden kurtulmak, hücreleri yenilemek gibi işlemler için kullanabileceğiniz cil mezoterapisi kırışıklıkları da açar ve yüzünüzün daha parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ayrıca yüzdeki sarkmaları da belirli bir dereceye kadar toparlar.
  • Skar tedavisi: Cilt lezyonundan sonra yapılan doku tamiri adını verebileceğimiz skar işlemi de mezoterapi tekniğiyle yapılır.
  • Lokal yağlanma mezoterapisi: Kol, bacak, bel gibi bölgesel yağlanma sorunlarını gidermek için de kullanılan mezoterapi yöntemi, liposuctiona alternatif olarak son zamanlarda yaygın olarak tercih edilmektedir.
 

Mezoterapi Herkes İçin Uygun Değil!

Mezoterapi yöntemi yaygın olarak kullanılan bir tedavi şekli olsa da herkes için uygun olmadığını bilmek gerekir. Özellikle gebelerde, felç geçiren kişilerde ve şeker hastalığı olanlarda mezoterapi uygulanmaz. Kan pıhtılaşma sorunu olan hastalarda, çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp hastalarında ve kanser tedavisi görenlerde bu yöntem uygulanmaz.
 
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...