Mezoterapi Tedavi Yöntemi

Yazı Boyutu

Yüz ve Saç İçin Yenileyici Tedavi; Mezoterapi Yöntemi
Tedavi edilmek istenen bölgeye doğrudan uygulanan ve etkisini kısa zamanda gösteren tedavi yöntemlerinden biri olan mezoterapi, temelde hücre yenilenmesini sağlar. Sıkı bir deriye ve parlak bir cilde kavuşmak için tercih edilen mezoterapi tedavisi saç dökülmesi gibi sorunları da çözdüğü için etkili bir yöntem olarak tercih edilmektedir.

Tıp dünyasında kısa zamanda kabul gören mezoterapi, ülkemizde de ozon tedavi kliniklerinde ve pek çok mezoterapi merkezinde uygulanmaktadır. Yaklaşık 30 yıldır etkili olarak kullanılan tedavi, vitamin, mineral ve gerekli olan enzimlerin vücuda enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır. Hastalıklara karşı etkin bir yöntem olan mezoterapi uygulaması, genelde tek bir alan için 15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır. Seans sayısı işlemin yapıldığı bölgeye ve kişinin cilt toleransına göre de değişmektedir.
 

Yüz Mezoterapisi


Yüz mezoterapisi anti aging özelliği yani yaşlanmayı engelleyen özelliği ile cildinde kırışıklık olanların tercih ettiği uygulamalardan biridir. Yaşlanmaya bağlı meydana gelen kırışıklıkları gidermek için yüzde yer alan hücrelerin yenilenmesine dayanan bu işlem daha parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.
Selülitleri gidermek için de kullanılan mezoterapi tedavisi, özelliklerin kadınların ilgisini çeken tedavi yöntemlerinden biridir. Kalça bölgesi, bacaklar, karın ve kol bölgesinde kullanılan uygulama portakal görünümünü azaltacaktır.
 

Saç Mezoterapisi


Saç mezoterapisi de hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir uygulamadır. Saç dökülme problemi yaşayanlara yarar sağlayan yöntem ince uçlu iğneler ile yapılmaktadır. Saçın ihtiyaç duyduğu kolajen, vitamin gibi maddeleri saç derisine enjekte eden uygulama kişideki dökülme oranına göre farklı seanslar halinde yapılır. Günlük hayatınıza daha sonrasında kolaylıkla dönebileceğiniz mezoterapi yöntemi ağrısız ve izsiz yenileyici uygulamalardan biri olarak popülerliğini korumaya devam etmektedir.
 

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...