Kan Akışkanlığı ve Durağanlığı
Vücut sıvılarında akışkanlık ve durağanlık

Kan akışkanlığı ve durağanlığında Tıbbi hacamat hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavidir. Diğer bütün tıbbi tedavilerin az veya çok yan etkileri vardır. Belirli oranlarda riskleri de vardır.

Ucuz, kolay uygulanabilir, risksiz bir tedavi yöntemi olan hacamat tedavi etkisi bakımından çok güçlüdür. Tıbbi hacamat tedavisi esnasında hiçbir kimyasal kullanılmaması bir avantajdır. Hastalık esnasında uygulanırsa organizmayı güçlendirir. Hatta uygulanan diğer tedavilerin etkisini artırır.

Çok küçük çiziklerle yapılan bu detoks işlemi metabolizmayı dengelemede oldukça etkilidir. Tıbbi hacamat çizikleri hiçbir şekilde iz bırakmaz. Ancak el hassasiyeti olan usta ellerde bu böyle olur.

Tıbbi hacamat Metabolizmayı düzenleyip güçlendirdiği için kilo alma, yorgunluk halsizlik, uyku düzensizliği, sık enfeksiyon, selülit, adet düzensizlikleri, genel vücut ağrıları, depresyon, duygulanım bozuklukları, psikolojik sorunlar, yara iyileşme süresi uzamaları, cilt bozuklukları gibi şikayetlerde tedavi edici, etkileri vardır.
Vakumlanarak dışarı alınan esnekliğini kaybetmiş kan hücreleri alyuvarlar(eritrosit) rölatif olarak bağışıklık sistemi hücreleri olan akyuvarların(lökositler) artmasına dolayısı ile ilk saatlerde bağışıklığın güçlenmesine sebep olurlar.

Hastalıkların genelinde altta yatan en önemli neden durgunluk ve tıkanıklıktır. veya şöylede ifade edebiliriz hastalıkların geneli durgunluk ve tıkanıklık yapar. Eski çin atasözünde; “durgunluğun olduğu yerde acı vardır. Durgunluğu kaldırın ağrı kaybolur.” der. Durgunluk kan ve lenf sıvılarında viskozite yani yapışkanlığa sebep olur. Yapışkanlıkta tıkanıklığa ve vital (hayati) kuvvetlerin azalmasına sebep olur. Yaşam enerjisi azalır ve hastalıklar çok hızlı ilerler.

Kan ve lenf sıvısının akışkanlığının önemi

Aslında ağrı bütün hastalıkların özüdür. Vücudun doğal akışı ve işleyişi bozulduğunda ağrı oluşur. Ağrıları ancak iyi dolaşan kan ve lenf sıvıları dağıtır. Kan ve lenf sıvılarının besleyiciliğinin yanı sıra hastalık sebeplerini, ağrı sebeplerini dağıtıcı elimine edici özelliği de vardır.

Kan ve lenf sıvılarının görevlerini iyi yapabilmesi için fazlalıklarının sıkıştığı cilt yüzeyinden çiziklerle dışarı alınması gerekir. özetle bu çizikler sonrası organizma rahatlar ve sağlıklı olur. mihcemin çiziği vücudun temizlenmesine ve sağlıklı olmasına sebep olur.

Hastalık yapan sebeplerden kurtulmak mı istiyorsunuz. Fazlalık ve birikintileri dışarı atmalısınız. dışkı ile atmalısınız, idrar ile atmalısınız, ter ile atmalısınız. Vücuttan atılamayıp En son kalanları da sıkışıp kaldıkları bölgelerden hacamatla atmalısınız. Hayat enerjisini Allah’ın izni ile ancak böyle canlı tutabilirsiniz.

Toksinler hayati organların kalp, beyin gibi işleyişini engellerler. ciddi rahatsızlıklara sebep olurlar. Kötü bir görüntü gibi olsa da çıbanı patlatıp içini temizler gibi Tıbbi hacamatla bu organları toksinlerden temizlemeliyiz.

Yunan tıbbına göre vücuttan zamanında tahliye edilemeyen atıklar, idrar durgunlaşması, kabızlık, adet zorluğu morbidite ve hastalığın başlıca nedenidir.

İlgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...