Kafa Hacamatı
Kafa Hacamatı

Kafa hacamatı kesinlikle doktor kontrolunda yapılmalıdır. Çünkü kafa hacamatında tedavinin uygulanacağı bölge çok önemlidir. Bu bölge anatomi bilgisi ile belirlenen akupunktur tedavi noktalarıdır. Kafa hacamatında belirlenen noktaların bir başka özelliği tüm zihinsel faaliyetleri olumlu etkileyen kavşak noktalarıdır. Bu zihinsel faaliyetler dikkat, hafıza, konsantrasyon, unutkanlık gibi günlük hayatı direk etkileyen unsurlardır. Kafa hacamatında genellikle iki veya üç nokta tedavi için yeterlidir. Ancak bazı hastalıklarda kafanın tepe ve yan bölümündeki noktalar da alınabilir.

Kafa Hacamatı Nasıl Yapılır?

Kafa hacamatı tarama hacamatının içinde sıralamada en son sıradadır. Böyle yapılması hastanın hacamat tedavisinden maksimum yararlanmasını sağlar. Çünkü tüm vücudu temizledikten sonra yapılan kafa hacamatının olumlu sonuçlarının arttığını tecrübelerle birçok hastamızda gözlemledik. Vücudumuzun kâhil, sırt, bacak bölgelerinden hacamat yapmadan önce yapılan kafa hacamatının etkisi az ve elde edilen faydalar daha kısa süreli olmaktadır. Kafa hacamatı doğru noktalardan yapılmalıdır. Kafa hacamatında vakumlama miktarı ve süresi uygun dozda olmalıdır yoksa çok faydalı olan kafa hacamatı zararlı hale gelebilir.

Kafa Hacamatının Faydaları

Kafa hacamatının en büyük faydası dikkat, hafıza, konsantrasyon, unutkanlık gibi zihinsel faaliyetleri tedavi etmesi, görme, işitme, diş ve diş eti problemlerinde iyileşme sağlamasıdır. Kafa hacamatı olan kişiler önceden hiçbir şikayeti olmasa bile çok rahatlama ve hafifleme hissettiklerini belirtirler. Kafa hacamatının en büyük faydalarından biri de stres, anksiyete, psikolojik şikayetlerde çok belirgin iyileşmeler görülmesidir. Sinirli, öfkeli, öfke patlaması olan kimselerde en etkili tedavi kafa hacamatıdır. Tabir yerinde ise kişiyi kuş gibi hafifletir. Kafa hacamatından sonra çevresi ile ilişkileri düzelen öfkesini çok rahat kontrol eden insanları görmek bizim için sıradan hale gelmiştir. Kafa hacamatının faydaları arasında tüm vücudu beyin yönettiği için bütün organ fonksiyonlarında düzelmeler görülür. Yüksek tansiyon, migren, sinüzit, genel boyun ve baş ağrılarında kafa hacamatının faydaları oldukça fazladır.

Kafa hacamatı yapıldıktan sonra boyun cervical bölgede kasılmalarda rahatlamalar olur ve boyun ağrısı şikayeti olan hastalarda ciddi rahatlamalar olur. Özellikle stres sonrası oluşan boyun ağrılarında kafa hacamatı oldukça tedavi edicidir.

Kafa hacamatının faydalarından biri de görme keskinliğini artırmasıdır. Bazen hasta kafa hacamatı olurken bile bunu hisseder. Kafa hacamatı göz tansiyonu yüksekliğinde, glokomda çok etkilidir. Şu ana kadar göz tansiyonu olan hemen her hastamızda göz tansiyonu düşmüştür. Numaralı gözlük kullanan hastalarımızdan gözlüğü bırakanlar az sayıda da olsa vardır.

Kafa Hacamatı ve Hijyen

Kafa hacamatı da diğer hacamat seansları gibi hijyenik şartlarda yapılmalıdır. Kullanılan malzemeler steril ve tek kullanımlık olmalıdır. Hatta hastanın altına serilen örtü bile tek kullanımlık olmalı, kullanılan bütün malzemeler kişiye ait olup tıbbi atık olarak atılmalıdır.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...