Kadın Hastalıklarında Hacamat Tedavisi




Kadın Hastalıklarında Hacamat Tedavisi

Kadın hastalıklarının önemli bir bölümünde tıbbi hacamat ve sülük tedavilerinin oldukça tedavi edici sonuçları vardır. Bunu yıllar içinde kadın hastalığı şikayetleri ile gelen hastalarımızda gözlemleme imkanımız olmuştur.Kadın hastalıklarının genelinde hormonal dengesizlik sonucu organ fonksiyonlarında bozulma veya çeşitli hastalıklar sonucu hormonal dengesizlikler vardır. Bunların yanında kronik üreme ve idrar yolu enfeksiyonlarını da hesaba katmak gerekir.

Kadın Hastalıklarını Hazırlayan Sebepler

Zaman içinde insan vücudunda hastalıklara hazırlayan sebepler gelişir. Tıbbi hacamat tedavisi olmayan vücutlara her türlü hastalık çok kolay yerleşir. Hacamat bir öz bakımdır. Bunu yaptırmayan vücutlar hastalıkları davet edici özellikleri barındırırlar. Tıbbi hacamat insanlarda ki toksik yükü temizlediği için vücudun kendini koruma yeteneğini ve hızını artırır. Normal hızına kavuşan kan dolaşımı yeterli oksijen ve besini dokulara rahat taşır. Kadın hastalıklarında sık görülen hormonal bozukluklarda hormon üreten dokular hacamat tedavisinden sonra temizlenir, iyi beslenir ve oksijenlenir böylece görevlerini iyi yapmaya başlarlar. Vücudun doğal maddeleri ve sıvıları rahatça dolaşmaya başlar.

Kadın Hastalıklarında Hacamat Etkisi

Kadın hastalıklarında hacamat tedavisinin en büyük etkisi, adet düzensizliklerini regüle etmesi, erken menopozu önlemesi, östrojen ve progesteron hormonlarının dengelenmesi ile doğurganlığı artırmasıdır. Tıbbi hacamat tedavilerini düzenli periyotlarla yaptıran bayanlar menopozun hemen hiçbir şikayetini hissetmezler. Menopoz dönemi gelir geçer haberi olmaz. Klasik menopoz şikayetleri olan sıcak basması, sinirlilik, sıkıntı, stres, uyku bozuklukları, cinsel isteksizlik sıkıntıları  ya hiç hissetmezler ya da çok hafif atlatırlar. Önceden düşük yaşamış bayanlarda düşük olmaması için yapılan hacamat tedavisi vücudu teskin eder, rahatlatır. Tıbbi hacamat tedavisinin düşükleri önlediğini bizzat hastalarımızda gözlemlemekteyiz. Hamileliğin rahat geçmesini isteyen bayanlar hamile kalmadan önce birkaç seans tıbbi hacamat tedavisi olmaktadırlar. Hamilelik sonrası anne sütünü artırır hacamat. Üreme ile ilgili problemlerde, yumurtalık tembelliğinde, erkeklerde sperm sayısı düşüklüğünde hacamat uygulamaları çok etkilidir. Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan çiftlerin umudu olmuştur tıbbi hacamat.

Kadın hastalıklarının bir başka önemli yönü üreme organları ve idrar yollarının kronik enfeksiyonları ve rahim içi poliplerdir. Tıbbi hacamat bağışıklık sitemini güçlendirdiği için enfeksiyonlara karşı vücut direncini güçlendirir. Poliplerin küçülmesine, gerilemesine sebep olur ancak bunun mekanizmasını henüz günümüzdeki bilimsel verilere göre anlayabilmiş değiliz.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...