Hacamatın Etkileri


Stres ve gerginlik olduğu dönemlerde Sempatik sinir sisteminin ve bir dizi kimyasal olayların tetiklenmesiyle iskelet kaslarında kasılma, damarlarda kasılma sonucu daralma, adrenalin etkisiyle kalp krizi riskleri artar.

Stres ve gerginlik olduğu dönemlerde Sempatik sinir sisteminin ve bir dizi kimyasal olayların tetiklenmesiyle iskelet kaslarında kasılma, damarlarda kasılma sonucu daralma, adrenalin etkisiyle kalp krizi riskleri artar. Hacamat Tedavisi stres ve gerginlikte oluşan hareket kısıtlılığını önler. Vücudu rahatlatır ve esnetir. Ancak hacamatı bağ dokusuna zarar vermeden yapmak gerekir. Stres ve sinirlilik yani anksiyete hacamat tedavisinden çok olumlu etkilenir. Kasların kasılması ile olan ağrıları Oldukça hafifletir. Bağışıklığı güçlendiren hacamat etkisi anti aging denen gençleştirmeyle kişinin stresini alır. Cam kupa ve ateşle yapılan hacamat tedavisi kas ve ciltte yumuşamaya sebep olur. Bu da kan akımını artırarak bölgenin bol bol beslenmesini ve yenilenmesini sağlar bunun sonucunda iyileşmeler yakından görülür.

Kliniğimize başvuran profesyonel sporcular hacamatın enerji veren etkisinden oldukça memnun olduklarını ifade etmektedirler.

HACAMATIN GENEL ETKİLERİ:

 1. Ağrı kesici etki sağlar.
  Araştırmalarda tıbbi hacamatın ağrıları hafifletmede çok etkili olduğu tespit edilmiştir. Kanser ağrısı bile hafiflemektedir. Ağrı yapan kimyasalın kandan temizlenmesi, bölge kanlanması , bölgeye uygulanan negatif basınçla ağrı kesici etki sağlanır. Akupunktur meridyenleri boyunca yapılan tıbbi hacamat ağrıların en aza inmesinde çok etkilidir.
 2. Allerji ve Öksürüğü hafifletir.
  Vücutta biriken allerjenler hacamatla atıldığı için. ödem oluşumu önlenir, lenf ve kan drenajı kolaylaşır. bunların sonucu bağışıklık güçlenir ve akciğer ödemi önlendiği için kronik öksürüklerde oldukça azalma olur.
 3. Vücudu Gevşemeye teşvik eder.
  Hızlı tempolu dünyamızda, Özellikle kronik stres, kaygı ve depresyon gibi zihinsel sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, gevşeme için zaman ayırmamız son derece önemlidir. Gelenksel Tıbbın en önemli dalı olan hacamat derin doku masajı sağladığı için vücutta önemli rahatlama sağlar ve gevşemeyi teşvik eder.
 4. Hastalık ve toksinlerin vücudun sirkülasyonunu zayıflattığı anlarda, biriken toksinler dokularda çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Kanın çökelti oluşturması, doku beslenmesini bozarak nekroz oluşumuna sebep olur. Zarar gören bölgede toksinler, ölü hücreler ve diğer artıklar birikir. Hacamat bu birikenlerin doğal olarak dışarı atılmasını sağlar.
 5. Hacamat doku iyileşmesini uyandırarak duku yenilenmesini ve yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak sağlar. Çok fazla iltihaplanma, vücutta sağlık endişelerine neden olabileceğini biliyor olsak da, küçük bir iltihaplanma iyi bir şeydir. Vücut için uyarıdır. Vücudun savunma mekanizmasının bir parçası olarak, hastalıkların ve yaralanmaların iyileşme sürecini hızlandırmak için çalışır. Tıbbi hacamat etkilenen bölgeye kan çekmeye çalışır ve iyileşmeye yardımcı olmak için yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar. rejenerasyon ve revaskülerizasyon ile doku iyileşmesi sağlanır.

Dr Turanşah Tümer

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...