Hacamat Yapan Doktor
Tıbbi Hacamat, hacamat yapan doktorun hacamat kupasının içindeki havayı ateşle tüketip, negatif basınç oluşturarak çiziklerle kılcal damardan dışarı kan alması işlemidir. Kronik sağlık sorunlarının üstesinden ancak hiçbir riski olmayan bu tedavi yöntemi ile gelebilirsiniz. Hacamat tedavisi Hacamat yapan doktor eliyle tamamen klinik şartlarda hijyenik ve steril olarak yapılırsa doğal olarak organizma güçlenir ve hastalık yapan sebeplerden temizlenir. Tıbbi hacamat tedavisi vücuttaki kanın zararlı bölümünü dışarı alarak bağışıklık sistemini yeniler ve güçlendirir. Bu yönüyle bir detox yöntemidir. Hacamat yapan doktorun doğru noktalardan doğru dozda hacamat yapması ile yorgunluk, halsizlik, uyku bozuklukları, hormonal bozukluklar, baş ağrısı, vücut ağrıları, eklem ağrıları, depresyon, duygusal sorunlar gibi pek çok konuda hastalar fayda görür.

Hacamat tedavisinin temel prensibi; hacamat yapan doktorun bilgi, beceri ve tecrübesi ile cilt altı kılcal bölgelere sıkışmış visköz toksik kanın çok yüzeysel çiziklerle sıkıştığı yerden cilt dışına çıkarılması ve böylece tıkanıklıkların açılması dolaşımın rahatlaması ve kalbin önündeki yükün azalmasıdır.

Hacamat yapan doktor aynı zamanda vücudun kendi kendini temizleyecek mekanizmalarını da harekete geçirmiş olur. Çünkü kan ve lenf dolaşımı hacamat tedavisi ile iyileşmiş vücudun dışkı, idrar ve terleme gibi boşaltım mekanizmaları da sağlıklı çalışmaya başlar.

Hacamat yapan doktor tarama hacamatı yapmışsa kanın büyük kısmı detoks olduğu için kan görevini iyi yapar ve vücudumuzdaki bütün hücreler ve dokular iyi beslenir iyi oksijenlenir. Sonuçta vücudumuz rahatlar. Bütün kronik hastalıkların semptomları hissedilir derecelerde düzelme eğilimine girer. Bu kişiler günlük hayatlarında daha verimli, huzurlu olurlar. Bu sonuçlar bütün toplum nazarında düşünülürse hiçte azımsanamayacak şeylerdir. Hacamat doğru bölgelerden doğru dozlarda yapılırsa kesinlikle çok faydalı şifa yöntemidir.

HACAMAT YAPAN DOKTORUN ETKİSİ

Hacamat yapan doktor hekim olmasının verdiği bilgi ve beceri ile insanlara şu faydaları sağlar; ilk olarak kişilerde patojenlerin, toksinlerin hastalık yapacak düzeye gelmeden vücuttan atılmasına sebep olur. İkinci olarak mevcut hastalıklardan dolayı oluşan komplikasyonları önler. Hastalıkların şiddeti azalır veya hastalıkların vereceği zarar yıllar sonraya ötelenir. Hacamat yapan doktorun uyguladığı bu tedavi vücudun direnç mekanizmalarını uyarır böylece hastalıklar azalır ve iyileşmeler hızlanır, hastaların kimyasal ilaçları kullanma mecburiyetleri azalır.

Hacamat Yapan doktor sırtta organların izdüşüm bölgelerine hacamat yaptığı zaman o organda kan dolaşımı artar, detoksifikasyon süreci hızlanır. İlgili organ güçlenir ve görevini daha iyi yapar hale gelir. Hacamat yapılmayan vücutlarda toksinler organlarda zaman içinde durgunluk ve fonksiyon bozuklukları yapar.

Hacamat yapan doktorun insanlara en büyük faydası, bütün hastalıkların kaynağı olarak bilinen stresi önlemesi ile iş aile ve sosyal hayatın daha yaşanabilir olmasına katkısıdır. Bunun sonucu toplumdaki gerginliklerin azalması, adli olayların azalması hatta toplumsal barışın olmasında çok önemli bir etkendir. Endonezya, Malezya toplumları bu konuda iyi örneklerdir. Bu ülkelerde hemen her mahallede hacamat yapılan merkezler vardır. Hacamat stres İçin mükemmel bir çözümdür.

Özellikle kentlerde etrafımız kimyasallarla kuşatılmış durumdadır. İlaçlar, boyalar, gıda katkı maddeleri, koruyucular, bitkilerdeki hormonlu ilaçlar, fabrika dumanı, ağır metaller. Antibiyotikler analjezikler vücuda girerek kirletilmiş kanla deri altında birikirler kimyasallarla kirletilmiş kan dışarı alınmazsa vücut zayıflar ve hastalıklar ortaya çıkar. Cilt içinde biriken bu toksinleri hacamattan başka bir yöntemle dışarı almak mümkün değildir. Hiçbir yan etkisi olmayan bu yöntem tek başına hastalığın kaynağını yok edebilir. En azından hastalığın şiddetini semptomatik olarak azaltır.

Önemli bir tedavi yöntemi olan hacamat bazı özelliklere sahiptir

  • Toksik, statik dolaşımı engelleyen kanı dışarı almak.
  • Vücuttan tembelliği ağırlığı giderip rahatlatmak.
  • Göz ve görme sağlığını düzeltip gözdeki kılcal dolaşımı revize edip görme keskinliğini artırmak.
  • Yüksek tansiyon, kalp damar tıkanıklıkları, kolesterol, soğuk algınlığı, migren, göz ağrısı, inme, baş dönmesi, sinüzit, akne, kabızlık, hemoroit gibi hastalıklarda çok önemli tedaviler sağlamak.

Hacamat yapan doktor hacamatı tedavi yöntemi olarak kullanabildiği gibi aynı zamanda hastalıkların ön tanısı ve seyrini takip etmede de kullanabilir. Bu yönüyle hacamat mükemmel bir tanı yöntemidir. Ön vakumlamadan sonra kupa çekilen yerlere bakıldığında renk, matlık, parlaklık, cilt kıvamı, nemlilik, sertlik yumuşaklık hacamat yapan doktor’a hastalık ve seyri hakkında birçok bilgiyi verir.

Koruyucu hekimlikte, hastalıkların ön tanısında ve tedavide bu kadar etkin olan Tıbbi Hacamat, hacamat yapan doktorların elinde beşbin yıl önceden gelen değerini ve önemini toplum nezdinde tekrar kazanacaktır.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...