Hacamat Tedavisi Yapılan Bölgeler
Hacamat Tedavisi Yapılan Bölgeler

Hacamat tedavisinin en önemli unsurlarından biri tedavinin yapılacağı bölgelerdir. Hacamat yapılacak bölge rastgele yerler olmamalıdır. Hacamat yapılacak bölge seçiminde, anatomi, fizyoloji, histoloji, organ iz düşümü bölgeleri, cutanovisseral yol, dermatom, segmental disfonksiyon bölgeleri, reflex arkı noktaları, akupunktur uzak tedavi noktaları, yakın tedavi noktaları bilgileri gerekir. Bu bilgiler ışığında hacamat yapılacak bölge seçilirse maksimum fayda sağlanır ve hacamatın mucizevi sonuçları elde edilir. Bu bilgiler uzun yıllar emekle, tıp eğitimi ile, tıp eğitiminden sonra üniversiteden alınan Sağlık bakanlığı onaylı tıbbi hacamat eğitimi ile elde edilir. Aksi taktirde eğitimsiz, bilgisizce seçilecek noktalardan yapılan hacamatla insanlara fayda yerine zarar verebiliriz.

Hacamat Yapılan Ana Bölgeler

Hacamat yapılacak bölge seçiminde yukarıda sözü edilen bilgiler ışığında hareket edilirse, vücudumuzda yıllar içinde toksinlerin biriktiği, en çok yoğunlaştığı, vücudumuzun en hareketsiz yeri olan kulunç bölgelerine hacamat yapılabilir. Kulunç bölgesi peygamber efendimizin(sav) tavsiye ettiği kâhil bölgesidir. Kronik hastalıklar başladığında toksik kanın yoğunlaştığı ağrıyan, masaj ihtiyacı duyulan ilk bölge kahil bölgesidir. Burası boyun omurlarının bittiği, iki kürek kemiği arası bölgeye tekabül eder. Buraya yapılan yeterli dozda hacamat seansından sonra hacamat olan kişi vücudundaki sağlık belirtilerini hemen hissetmeye başlar; hafifleme, rahatlama, enerji, görmede netleşme, neşelilik hali gibi belirtiler kendini gösterir. Hacamat yapılan bölgeler içinde kâhil en önemli bölgedir.

Hacamat Yapılan Akupunktur Noktaları

Hacamat yapılan bölgeler içinde koruyucu hekimlikte genel sağlığın korunması için kullanılan ikinci derecedeki önemli bölge “life of gate” diye adlandırılan bel bölgesi noktalarıdır. Kostovertebral alanda ve lumbosakral bölgede olan kemiklerin üzerinde olmayan bölgeden uygun büyüklükte 4-5 kupa ile yapılan hacamatla birçok organ uyarılmış ve detoksifikasyon başlatılmış olur. Bu bölgeden yapılan çizikler dikkatle atılmalıdır çünkü duyarlı bölgelerdir.

Hacamat tedavisi yapılan noktalar içinde üçüncü sırada olan bölge üst ve alt bacak arka kısımlarının diz eklemine yakın yerlerindeki böbrek ve mesane meridyenlerinin geçtiği metabolizma hastalıklarında kullanılan noktalardır. Bu bölgeye yapılan hacamatla kişi bacaklarında ve eklemlerinde ciddi bir rahatlama hissedebilmektedir.

Hacamat Yapılan Özel Bölgeler

Hacamat tedavisi yapılan noktalardan bir diğeri kasıklardan yapılan hacamattır.Özellikle üreme ve cinsel sorunlarda, varikoselde kullanılan kasık bölgelerinde pubis üzeri ve crista iliaca superior anterior bölgelerinden hassas çiziklerle yapılan hacamat tedavisinden yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Hacamatın hassas yapılması gereken en önemli final niteliğindeki bölgesi kafa hacamatıdır. Burada seçilecek tedavi noktaları hem yer olarak hem de hacamat çiziği miktarı açısından hassasiyet gösterir. Bu noktalar Peygamber efendimizin hadisi şeriflerinde geçen ahdayn noktalarıdır. Kulak arkasında mastoid kemiği üçte bir oranında içine alan bu bölge vakumlanırken de mihcemin çiziği atılırken de dikkatli olunması gereken bölgedir. Kafa hacamatında tedavi edilen diğer noktalar hafıza için, migren için, yüksek tansiyon için, genel baş ağrıları için olmak üzere 4-5 yerden alınabilir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...