Hacamat Tedavisi Nedir?
Hacamat Tedavisi Nedir?

Hacamat bardak içindeki havayı yakarak bitirip vakum oluşturarak toksik ve yapışkan kanı dışarı almak için vücudun çeşitli noktalarına bardak uygulanması sürecidir.

Hastalık veya kronik sorunların üstesinden hiçbir riski olmayan bu tedaviyle gelebilirsiniz.

Hacamat tedavisi tamamen doğal olan, klinik yan etkileri olmayan, hatta iyatrojenik etkilerini içermeyen, organizmayı güçlendiren bir tedavi yöntemidir.

Hacamat tedavisi vücuttaki zararlı kanı dışarı alarak bağışıklığı güçlendiren bir detoks yöntemidir. Sağlıklı insanlar için de en iyi koruyucu yöntemdir. Hacamat selülit, migren, kilo kaybı, yorgunluk, regl dönemi ağrısı, kabızlık ve ishal, baş ağrısı, sırt ağrısı, artrit, damar tıkanıkılıkları, yaralanmalar, allerji, anemi, depresyon ve duygusal sorunlar, atrofi, organ fonksiyon azalmalarında, siyatik, soğuk algınlığı ve grip gibi pek çok hastalık için uygulanır.

Hacamat tedavisinin prensibi cilt yüzeyinde sıkışmış olan kanın yüzeysel çiziklerle sıkıştığı yerden çıkarılması ve böylece tıkanıklıkların ortadan kaldırılarak dolaşımın rahatlamasına yol açılmasıdır.

Hacamat tedavisi kan, lenf ve diğer hayati sıvıların dolaşımını artırmak ve tıkanıklıklara neden olan atık maddelerin, toksinlerin elimine edilip organizmadan atılmalarını temin eder. Geleneksel tıpta, vücuttan atıkların uygun ve zamanında tahliyesi ve hijyen önemli bir konudur. Kabızlık, idrar retansiyonu, bastırılmış ağrılı adet bu yöntemle bertaraf edilebilir. çünkü bu tip rahatsızlıklar genel hastalıkların başlıca nedenidir.

Olumsuz etkilenen dokulara besin ve oksijen sağlamak için taze kan teşvik edilmelidir. Bu teşvikin en etkili yolu Tıbbi hacamattır. Hacamat tedavisiyle iyileşme ve çözünürlük sağlanacak, vücuda semptomatik ve radikal rahatlama gelecektir. Detoksifikasyondan sonra hastanın toksik ortamlardan kaçınması, diyet, temizlik gibi konularda gerekli eğitimler verilmelidir.

Hacamat Tedavisinin Etkileri

Geleneksel tedavilere göre, tüm vücut sistemleri omurganın her iki tarafındaki safra kesesi, mesane ve ince bağırsak meridyenlerinde temsil edilmektedir. Bu nedenle, sırtta hacamat tedavisi bu meridyenlerdeki noktaları içine alacak şekilde yapılır. Böylece bu terapi kan ve diğer akışkanlar ve Qi olarak bilinen hayati enerji dolaşımını artırarak detoksifikasyon sürecine yardımcı olur. Her organ sistemi durgunluk, hazır gıda, alkol, uyku eksikliği, akciğerlerdeki tıkanıklık, hipoksiden dolayı görevini yeterince yapamaz. Hacamat tedavisi bu noktada çok etkili bir şifa kaynağıdır.

Hacamat tedavisi sempatik sinir sisteminin yeniden dengelenmesi ve kandaki stres hormonu salınımını azaltarak zihni yatıştırır. Bu detoks işleminin kan damarlarını genişleterek iç organlar üzerinde güçlü bir gevşetici etkisi vardır. Düzenli hacamat tedavisi olanlarda anksiyete, depresyon, uykusuzluk ve aşırı duyarlılık rahatsızlıkları görülmemektedir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...