Hacamat Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Tıbbi hacamat Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tıbbi hacamat tedavisinde ön vakumlamadan sonra kupaları ciltten ayırdıktan sonra ciltte görülen belirtilerin inspeksiyon değeri yüksektir. Kan dolaşım bozukluklarını, damar tıkanıklıklarını gösteren önemli belirtiler verir. Cildin altındaki toksinler negatif basınç etkisi ile koyu pembe veya mor renk olarak kendisini gösterir. Bunu şuna benzetebiliriz; Bir parmağımızı bir süre bir paket lastiği ile sıkı bir şekilde sarsak morarma başlar ve gittikçe artar. Morarma demek kan dolaşım bozukluğu demektir. Ömrü boyun ca hiç hacamat yaptırmamış erişkinlerde ön vakumlama sonrası morarma kendisini gösterir. Cilt üzerindeki bu görüntü bize alttaki kas dokusu ve o bölgedeki organlar hakkında bilgi verir. Tıbbi hacamat tedavisini düzenli aralıklarla yaptıran insanlarda böyle sorunlar olmaz. Mor renk yerini açık canlı pembe renge bırakmıştır.

Hacamat tedavisi ile bedeni ve zihni etkileyen toksinlerden arınma imkanı olur. Toksinler bedenin ve zihnin düzenli işleyişini engeller. Kişide hiç hastalık olmasa bile toksinler mevcut sağlık durumunu bozarlar. Bu durum kendisini halsizlik, enerji düşüklüğü, yorgunluk, uyku bozuklukları, dinlenememek, hafif baş ağrıları, gündüz uykuya eğilim gibi belirtilerle gösterir.

Vücudun boşaltım sistemi ile doğal olarak boşalması beklenen toksinler tam olarak atılamadığı için hacamat tedavisinin önemi vardır. Toksinler atılması gecikirse vücutta ilk etkilenen sistem bağışıklık sistemidir. Bütün hastalıklarda kandaki kirlilik en önemli faktördür.

Tıbbi hacamat tedavisi olmayan veya ihmal eden insanlarda kandaki toksinler sebebi ile dokuların oksijenlenmesi azalır. Dokular iltihaplı ve ağrılı hale bürünür. hücreler arası sıvı kısıtlı dolaşır bunların sonucunda uzun süreli sağlık sorunları, başağrısı, obezite, eklem ağrıları, yorgunluk, kronik enfeksiyonlar, ruh hali sorunları, stres, anksiyete, sinirlilik görülmeye başlar. Temizlik her zaman iyidir.

Hacamat Tedavileri hayatı kolaylaştırmada çok iyidir. İnsanın iş, sosyal ve aile hayatı çok olumlu etkilenir. Zihinsel netlik ve kararlılık günlük hayatı oldukça kolaylaştırır. Toksinlerden arınan vücuda neşelilik hali gelir. Hayat daha verimli olumlu hale gelir. Bu açılardan ele alındığında tıbbi hacamat tedavileri stresli meslek gruplarında; Yöneticilik, polislik, uçuş personeli, muhasebecilik gibi meslek gruplarında çok etkili olarak kendini gösterir.

İnsanlar yukarıda sayılan sağlık şarlarına kavuşmak için birçok alternatif tıp yöntemlerine başvururlar bunların içinde kolay uygulanan, kolay ulaşılan, faydaları açık ara önde olan tıbbi hacamat tedavisidir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...