Hacamat Şeker Hastalığına İyi Gelirmi?
Hacamat Şeker Hastalığına İyi Gelir mi?

Hacamat şeker hastalığına yani diyabetes mellitusa semptomatik olarak iyi gelir. Tıbbi hacamat bütün kronik hastalılarda hastalıktan korunma süreci başta olmak üzere seyrinde ve tedavi sürecinde oldukça etkilidir. Hastaların aldıkları diğer tedavilerin bile etkinliğini artırır. Çünkü hacamat ile vücut temizlendiği ve blokajlar açıldığı için her tedaviye vücut iyi cevap verir.

Şeker hastalığının sonuçlarından birisi nöropati diğeri, yara iyileşme sürecinin bozulması yani vücudun tamir mekanizmalarının zayıflamasıdır. Tıbbi hacamat bu konuda bağışıklık, anabolizma yani tamir sürecini yenilemede en etkili tedavidir. Şeker hastalığının retinopati, nefropati, nöropati gibi komplikasyonlarını önlemede tıbbi hacamat tedavisi iyi bir yoldur.

Tıbbi hacamat tedavisi daha çok koruyucu hekimlikte kullanıldığı için periyodik olarak hacamat kürleri yaptıran insanlarda diyabetin en büyük risklerinden kabul edilen obeziteyi önlemede çok etkindir. Hacamat tedavisinin diğer tedavilerden üstünlüğü koruyucu hekimlikte çok etkili olması dolayısıyladır. Genç yaşlardan beri düzenli hacamat tedavisi olan hastalarımızda kolay kolay diyabet görülmemekte genetik olarak yatkınlık görülse bile hastalığın seyri çok iyi geçmekte, hastanın konforunu artırmaktadır.

Mikroskop altında yapılan incelemelerde hacamat kanında ağır metaller ve kimyasallar yüksek konsantrasyonda görülmüştür. iltihabi faktörlere de hacamattan çıkan kanda rastlanmıştır. Bu da dokulara oksijen ve besin sağlayan kanın kalitesinin bozulmasına neden olur. Hacamat olmayan hastalarda bu durum iltihap ve ağrıya neden olur. Asidik ortam, iltihabi proteinler, toksinler mıknatıs gibi birbirini çekerek veya damar iç yüzeyine tutunarak tıkanıklıklara sebep olurlar. Bu durum ve şartlar şeker hastalığının belirtilerini iyice artırır hasta şikayetleri artar. Tıbbi hacamat, diyet ve egzersiz yukarıda sayılan olumsuz etkileri önler sadece şeker hastalığına değil metabolizma, kalp damar, dolaşım hastalkılarında iyi gelir.

Şeker hastalığı gibi kronik hastalıklarda Tıbbi hacamat tedavisinin dört belirgin avantajı vardır. Birincisi; Tıbbi hacamat kronik hastalıklarda komplikasyonları önlemede çok etkilidir. İkincisi; Hastalıkların iyileşmesini hızlandırır. Üçüncü olarak; Hastalılara direnç artar. Dördüncü ve bana göre en önemli etkisi; Kullanılan yan etkileri olan kimyasal ilaç çeşitini ve dozunu azaltır. Böylece ilaçların yan etkileri minimuma çekilmiş olur. Bu sayılan dört avantajın toplum bazında düşünülürse çok önemli sonuçları olur. Şunuda belirtmek gerekir ki; bu avantajlar ancak periyodik olarak hacamat kürleri yaptıran insanlarda olur. Tek seans hacamat yaptırmakla bu kalıcı etkileri elde edemeyiz.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...