Hacamat Neye İyi Gelir?
Hacamat Nelere İyi Gelir?

Hacamatın iyi geldiği durumlar iki ana başlık altında toplanabilir. Birincisi koruyucu hekimlik yani hastalıklardan korunmak, zinde enerjik ve sağlıklı bir hayat için ikincisi ise tedavi edici hekimlikte her türlü hastalığa karşı hastlığın iyileşme sürecini hızlandırmada, en ağır hastalığın bile rahat geçirilmesini sağlamada uygun dozda yapılan tıbbi hacamatın çok önemi vardır.

Biz şehir insanları gün içinde birçok hastalık yapacak amille karşılaşıyoruz, bunlar zamanla birikerek zararlarını gösterebiliyor. Örneğin ağır metaller arsenik, kurşun, cıva, kadmiyum, demir ve diğerleri vücuda girip dışkı, idrar ve terleme ile atılamayıp yumuşak dokularda birikebiliyor ve sonuçta vücudu yavaş yavaş zehirleyip gastrointestinal, nörolojik, psikolojik, metabolik birçok ciddi hastalıklara sebep olabiliyor.

Hacamat Hastalıkların Seyrini İyileştirir

Hacamat vücudumuzda interstisyel hücrelerarası sıvıda biriken doğal boşaltım yolları ile atılamayan zamanla vücun enerjisini azaltıp ağrı ve halsizlik yorgunluk yapan maddeleri toksinleri dışarı alabilmenin tek yolu olduğu için hacamat neye iyi gelir sorusunun cevabını vermeye çalışırsak hacamat bütün hastalıklardan korunmada ve bütün hastalıkların tedavisinde iyi gelir. Bazı hastalıklarda çok iyi gelir bazılarında semptomatik rahatlama ile konforlu rahat bir hastalık dönemi yaşamasını sağlayarak seyrine iyi gelir.

Hacamat Kan Dolaşım Bozukluğuna İyi Gelir

Vücudumuz yıllar içinde yorgunluk ve stresle birlikte dolaşımın yavaşlar ve yerçekimininde etkisi ile bacak ayak ve topuklarda şişmeler, selülit, varis gibi belirtiler gösterir. Zamanla bu şişlikler ağrılı hale gelir. Bu belirtiler artık kan dolaşım bozukluğunun başladığını gösterir. Bu durum bütün vücudu ve organları olumsuz etkilemeye başlar. Çünkü dolaşamayan kan bütün organ ve dokularda beslenme eksikliğine sebep olur. Hacamat Bu genel durum bozukluğuna iyi gelir. Bu konunun çözümünde en iyi yoldur.

Hacamatın Hastalık Önleyici Etkisi

Tıbbi hacamat kapsamlı bir temizlik ve detoksifikasyon programı olduğu için hastalıkların önlenmesi ve tedavi edilmesinde tarihten gelen bilnen en etkili yoldur. Günümüzde çeşitli sebeplerinden dolayı geciken bilinirliği gün geçtikçe artmaktadır.

Hacamat vücut sıvılarında akışkanlığın artmasına durağanlığın azalmasına çok iyi geldiği için bu yönüyle sağlığımızı korumada ciddi önemi vardır. Diğer bütün tedavilerin riski ve yan etkisi vardır bu yönüyle Tıbbi hacamat çok masum bir tedavi yöntemidir. Etki bakımından da çok güçlü olmasının sebebi vücuda direk müdahele ile zararlı olanın tam yerinde alınması özelliğinden dolayıdır.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...