Hacamat Nerede Yaptırılmalı?


Hacamat nereye yaptırılır sorusu, bu tedavi yöntemini kullanmak isteyen ancak yeterli bilgiye sahip olmayan pek çok hastanın ortak sorularından biridir. Hijyenik bir ortamda yapılması gereken hacamat uygulaması tamamen profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bağışıklık sistemini kötü etkileyen ve farklı çok sayıda hastalığın oluşumuna neden olan kirli kan, hacamat uygulaması sayesinde vücuttan atılır. Hacamat yapan yerler hijyenik ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Düzenli olarak profesyonel şekilde yapılan hacamat uygulaması toksinlerin, ağır metallerin vücuttan atılmasını sağlayacaktır.
Hacamat yaptıran bireyler ağrısız ve acısız bir şekilde eski hayatına geri döneceğinden alternatif tedavi uygulamaları arasında tercih edilen hacamat uygulaması kan üretimini düzene sokarken bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Hacamat Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Hacamat nereye yaptırılır sorusu, bu tedavi yöntemini kullanmak isteyen ancak yeterli bilgiye sahip olmayan pek çok hastanın ortak sorularından biridir. Hijyenik bir ortamda yapılması gereken hacamat uygulaması tamamen profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Turanşah Tümer Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Eğitim Sertifikalarına sahip olduğu için hastalara güvenilir tedavi yöntemleri sunmaktadır.
Hacamatı yaptıracak olan hastalar uygulama öncesinde aç olmalıdır. Kadınlarda regl günlerde hacamat uygulamasının yapılamayacağını da bilmek gerekir. Uygulamadan sonra 1-2 saat uyumamaya ve yemek yememeye dikkat edilmelidir. Hacamat yapan doktorlar 24 saat içerisinde herhangi bir enfeksiyona sebebiyet vermemek adına banyo yapılmamasını da tembihleyecektir.

Hacamat Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılmalıdır?

Kas ve iskelet hastalıklarının tedavisi için tercih edilen hacamat uygulaması boy ve bel ağrısına, romatizmaya iyi gelmektedir. Kronik yorgunluğu olanların da tercih ettiği rahatsızlık kısırlık tedavisinde, prostat ve cinsel zayıflık tedavisinde de kullanılmaktadır. Baş ve migren ağrısına iyi gelen uygulama hipertansiyonu olan hastaların ve şeker hastalarının da tercihidir.
Cilt problemlerinin tedavisinde alternatif bir yöntem olarak kullanılan hacamat zona tedavisinde ve akne probleminde de kullanılır. Hacamat yapan devlet hastaneleri ve Doktor Turanşah Tümer gibi profesyonel hacamatçılar boyun felci ve yüz kireçlenmesi gibi  problemler için bu uygulamayı önerecektir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...