Hacamat Nerede Yapılır

Hacamat Nedir ve Hacamat Nerede Yapılır?

Günümüzde alternatif tıp ve önleyici hekimlik çalışmaları giderek hız kazanmaktadır. Kimyasal tedavilerin yan etkilerinin ortaya çıkması ve insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor oluşu bunun en büyük sebeplerinden birisidir. Alternatif tıp tekniklerinden birisi olan hacamat da çok fazla rağbet gören tedavilerin başında gelmektedir. Peygamber Efendimiz ’in de tavsiye ettiği hacamat, vücuttaki akışkanlığı bozulmuş olan ve toksik hale gelmiş olan kanın tahliyesi veya tekrar akışkan hale gelmesi işlemidir. Hacamat nerede yapılır diye merak edecek olursanız kaliteli hizmet veren kurumumuz en kaliteli hacamat tedavisini uygulamaktadır.

Deri altlarında özellikle kılcal damarlarda meydana gelen kanın akışkanlığını kaybedip, tortulaşması sağlığı tehdit eden bir unsurdur. Çünkü kan damarı tıkar ve sağlıklı kanın devri daimini yavaşlatır. Bunun neticesinde ortaya birçok rahatsızlık çıkabilmektedir. Bunların başında baş ağrısı, vücut ağrısı, stres, yorgunluk gelmektedir. Kelime anlamı emmek olan hacamat nerede yapılır ise yapılsın mutlaka hijyen şartları dikkate alınmalıdır. Çünkü sağlık koşulları iyi olmayan yerlerde yapılan tedavilerin başka hastalıklara kapı araladığı bir gerçektir.

Hacamat Nerede Yapılır ve Nasıl Yapılır?

Hacamat tedavisinde doktor kontrolü çok önemlidir. Bu sebeple hacamat nerede yapılır sorusunun en doğru cevabı tıbbi olarak tam teçhizatlı bir kurumda yapılır olmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ve enfeksiyon vakaları ortaya çıkabilmektedir. Çünkü hacamat tedavisinde vücutta kesikler açılmaktadır ve bu kesikler hijyenik şartlarda yapılmalıdır. Bir bistüri marifetiyle genellikle sırt bölgesinde küçük kesikler açılır. Sonra bu kesiklerin üstüne küçük fanuslar yerleştirilir. Bunlara vakum seti de denmektedir. Bu cam fanuslar içinde küçük mumlarla ateş yakılır. Bir süre sonra içerideki oksijen tükenince fanus deriyi ve doğal olarak deri altındaki biriken kanı da yukarı doğru çekmeye yani vakumlamaya başlayacaktır. Bu sayede damarda biriken toksik kan da dışarı atılmış olacaktır. Bu kan ile birlikte içinde taşıdığı metal artıkları, toksinler, serbest durumda bulunan radikaller, kimyasal unsurların artıkları da dışarı çıkmış olacaktır. Bunun neticesinde hastada büyük bir rahatlama meydana gelmektedir.

Hacamatın Faydaları Nelerdir ve Hacamat Nerede Yaptırılır?

Hacamat nerede yaptırılır diye arayış içinde olmanıza gerek yoktur. Kliniğimizde doktor kontrolünde kaliteli ve hijyenik bir şekilde hacamat tedavisini yaptırabilirsiniz. Kliniğimizde yapılan hacamat tedavilerinde kişiye özel vakum ve hacamat setleri kullanılmaktadır. Bu şekilde bir bulaşıcı hastalık kapma riskinin de önüne geçilmiş olur. Hacamat yoluyla kan verilerek vücut açısından fiziki ve psikolojik olarak bir rahatlama da meydana gelmektedir. Bununla birlikte beyin işlevlerinde canlanma, görme duyusunda artış, unutkanlıkta azalma, vücutta dinamizm sağlanmış olur. Ayrıca hacamatın her yaş grubu için yılda iki kez yapılmasında da büyük fayda vardır. Ancak genel olarak ilkbahar veya sonbahar bu tedavi için çok daha uygundur.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...