Hacamat Migrene İyi Gelir mi?
Tıbbi Hacamat Migrene İyi Gelir mi?

Tıbbi hacamat migrene çok iyi gelir ancak bazı vakalarda akupunkturla kombine edilmesi gerekebilir. Tıbbi hacamat migren tedavisinin detoksifikasyon kısmını tedavi eder. Kalan uyarı ve ağrı kesici hormon salgılanması kısmını akupunktur tedavi eder. Migrenin tedavisinde genelde tıbbi hacamat ve akupunktur kombinasyonunu kullansak da bazı hastalarda sadece tıbbi hacamat tedavisi yeterli olabilmektedir.

Akupunktur bloke olmuş enerjinin meridyenler boyunca akışkanlığını sağlar. Migren ağrı tetik noktalarındaki kasın gevşemesini hacamat tedavisi sağlar. Hacamat zihni rahatlatır yeniden enerji verir. Özellikle kafa hacamatı zihni rahatlatma konusunda çok etkilidir.

Tıbbi hacamat tedavisinin migren tedavisinde etkili olabilmesi için cervikal ve paravertebral kasların gevşetilmesinin önemli bir etki olduğu görülmüştür. Bu refleks arkının çalışması sonucu vücutta oluşan genel relaksasyon migren tedavilerinde daha hızlı sonuçlar almaya sebep olmaktadır. Tıbbi hacamat tedavisini çizgili kas üzerindeki akupunktur noktalarına yapmanın migren tedavisinde etkiyi artıdığına birçok hastada şahit olunmuştur.

Hacamatla yapılan migren tedavisinde tarama hacamatı yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla yapılan tarama hacamatı dört seans yapılır ki kalıcı etki elde edilebilsin. Tarama hacamatının finali ve en etkilisi kafa hacamatıdır.

Kafa Hacamatı Sonrası

Kan damarları refleks olarak gevşer, sempatik sinir sistemi dengelenir. Kana stres hormonu salınması azalır ve bu zihin yatışmasını sağlar. Bu etki ile iç organ fonksiyonları normalleşir, anksiyete, depresyon, uyku düzensizlikleri, dikkat, hafıza problemleri düzelmeye başlar.

Migrende Kafa Hacamatı Noktası

Hacamatın migren tedavisinde en etkili olduğu yer kulak arkasında boyun kaslarının mastoid kemiğe yapışma noktalarıdır. hastalar çoğunlukla migren ağrılarının başlangıç ve yoğunluk noktası olarak bu bölgeyi işaret ederler. Migrenli hastaya migren şikayetlerinizin yoğun olduğu yer sizce neresidir diye sorsanız mastoidin altını gösterirler.

Migren Tedavisinde Hacamat ve Akupunktur Kombinasyonu

Bu kombinasyonun en önemli etkisi özellikle kafa bölgesinde biriken negatif enerjiyi dağıtır. Hastanın başındaki doluluk, yorgunluk, durgunluk seans esnasında bile dağılmaya başlar. Biraz da bu şikayetlere migren sebebiyle alınan ilaçlar sebep olur. Tıbbi hacamat sonrası 7-12 seans yapılan akupunktur tedavisi ile baş ağrılarında ciddi gerilemeler olur. Migren için yapılan akupunktur seanslarında kafa bölgesi hariç iğneler derin batırılıp çiğ alınması tedavinin etkinliğini artırır.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...