Hacamat
Hacamat tedavi yöntemi ile ilgili bilgiler ve Hacamat Tarihi,Uygulama Şekli

Hacamat deriden vakum yolu ile sıkışmış kılcal damar kanının cilt içinden alınmasıdır. Genellikle iki omuz arasında, sırt bölgesinde bulunan akupunktur ve triger noktalarından, başın arka tarafındaki bölgeden veya vücudun uygun tedavi noktalarının olduğu bölgelerden  cam bardakla gerçekleşmektedir.
Yöntem tarihin çok eski kaynaklarında bile yer almakta olup , milattan önceki dönemlere ait olan hint tedavi şekli ayurveda metinlerinde bile bahsedildiği görülmüştür.Biraz daha yakın döneme ait olan Antik Mısır , Mezopotamya ve Yunanistan’da uygulandığı hakkında geçerli deliller mevcuttur.

Hacamat Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanırsa Faydalı Olmaktadır?

Kronik tıkanmış kalp damar hastalıklarında sekonder olarak meydana gelen, vücutta dolaşan kan miktarındaki artış (hipervolemi) yüzünden baş ağrısı ve solunum-dolaşım sıkıntısı çeken hastalara uygulanmaktadır.Uzman doktorun önerisi ve kontrolü altında vücutlarından önerilen miktarda hacamat yaptırırlar ise kan içindeki pıhtı, toksinlerde ve zararlı partiküllerde azalmadan dolayı rahatlama yaşarlar.

Hacamat’ın Bugüne Kadar Yararlı Olduğu Bilinen Hastalıklar

Kişisel savunma sistemini güçlendirerek bağışıklığı artırır ve vücuda direnç kazandırır. hastalıklara karşı güçlendirir.

Hacamat uygulanırken vücuttan alınan kılcal damar kanı vasıtası ile kanın içerisinde bulunan toksinler ve zararlı gazlar atılmış olur.

Hacamat yapmak, kana bağlı olarak vücutta belli noktalara toplanmış ödemden kurtulmayı sağlamaktadır.

Vücuttaki kanın miktarındaki değişikliğe bağlı olarak kan üretimine karşı vücutta bir tetikleme sağlar. Bu tetikleme ile vücuttaki kan yenilenmeye başlar.

Kan üretimine bağlı olarak, kanın içinde bulunan bileşenlerin yenilenmesi sonrası beyne taze kan pompalanması ile beyin faaliyetlerinin canlanmasına sebep olur.

Kanın vücuttaki yenilenme etkisi zihinde canlanma, mutluluk etkisinin yanında cildin de yenilenmesini sağlayarak , daha parlak daha canlı ve sıkılaşmış bir cilt görünümü sağlar.

Yapılan işlem kan verme işlemine benzer mantık olarak gözükse de farklı işlemdir.Kan vermede ana damarlardan kan verilmektedir.Hacamat tedavisi ile yapılan kan verme işleminde , kılcal damarlarda toplanan ve durağan kanın vücuttan atılması sağlanmaktadır. Bu vücuttaki tıkanmış kılcal damarları,yeni kan dolaşımları ile açar.Bu pıhtılaşma ihtimalinin de önüne geçer. Vücutta hem oksijen emilme oranını hem de hemoglobin oranını tazeleyerek vücuda tazelik sağlar. Hacamat sonrası dolaşımda artan kök hücreler yenilenme ve organ güçlenmesinde çok etkilidir.

Kılcal damardaki kan miktarının yenilenmesiyle, kılcal damarların ulaştığı derideki gözeneklerinin açılması ve beslenmesi sağlanır. Vücuda alınan oksijen miktarı yükselerek, dolaşım sistemindeki kanı, hücre, doku ve organları olumlu yönde etkiler.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...