Bel Fıtığının Çözümü Hacamat Tedavisinde. dur. ıdakka


Bel fıtığı hacamat tedavisi ile geçer mi sorusu, daha önce hacamat tedavisi uygulamayan hastaların merak ettiği soruların başında gelir.

Bel fıtığı hacamat tedavisi ile geçer mi sorusu, daha önce hacamat tedavisi uygulamayan hastaların merak ettiği soruların başında gelir. Modern tıbbın çözüm bulamadığı pek çok hastalık üzerinde etkileyici sonuçları gözlemlendiğinden, bel fıtığı için de yardımcı bir yöntem olarak kullanılan bu yöntem, bölgesel vakumlama ve kupa terapisi olarak da adlandırılabilir.

Baş, bel ve boyun ağrısı için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak kullanılan hacamat tedavisi, daha pek çok farklı hastalık için yardımcı tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir. Kan dolaşımını arttırdığı için romatizmal ağrılara ve kas ağrılarına iyi gelen hacamat, ağrıya sebep olan maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.
Bel fıtığında hacamat tedavisi yardımcı bir uygulama olarak görülse de büyük bir çıkmaza doğru sürüklenen çoğu hasta bel fıtığı çözümünü hacamat tedavisinde bulmaktadır. Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de ameliyata gerek kalmadan hastada iyileşme görülmesidir. Hacamat tedavisiyle bel ağrılarında azalma olacak ve kan dolaşımı düzene girecektir.

Bel fıtığının bel omurgasına yaptığı baskı sonucu kişinin gündelik hayatı zora girer ve yaşam kalitesi zayıflar. Omurgada bulunan kan, zararlı maddelerden dolayı kirlendiğinden sağlıklı bir dolaşım gerçekleşemez. Kan dolaşımı zayıfladığında omurlardaki kıkırdak dokusuna baskı yapar. Bu da belden ayak bileğine kadar vücudun pek çok noktasına ağrı yapabilir. Bu ağrılardan kısa sürede kurtulmak, bel fıtığı için hacamat tedavisi yaptırmayı gerekli kılar.

Bölgesel olarak uygulanan hacamat tedavisi, uygulandığı bölgedeki kan değişiminin birkaç saat içinde gözlemlenmesiyle hızlı bir ağrı giderici özelliğe sahiptir. Fiziksel tedaviyle beraber tamamlayıcı tıp yöntemi olarak tercih edilen hacamat daha sağlıklı, ağrısız ve canlı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Bel ağrısına hacamat tedavisi yapan uzmanların bu işin profesyoneli olması gerektiği de unutulmamalı ve bu tedavinin uygulanmasında deneyimli hacamatçılar tercih edilmelidir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...