Başa Hacamat Nasıl Yapılır?


Baştan yapılan hacamat için 4 farklı ana nedenden bahsedilebilir. Göz rahatsızlığı olanlar, migren problemi çekenler, yüz için yaptırmak isteyenler ve unutkan olan kişiler hacamat yaptırırken baş bölgesinden yaptırır.

Baştan yapılan hacamat için 4 farklı ana nedenden bahsedilebilir. Göz rahatsızlığı olanlar, migren problemi çekenler, yüz için yaptırmak isteyenler ve unutkan olan kişiler hacamat yaptırırken baş bölgesinden yaptırır.
Migren için yapılan hacamat tedavisi son yıllarda popülerliğini arttırmış ve başarılı sonuçlarıyla alternatif tedavi yöntemleri arasındaki yerini almıştır. Baş bölgesine giden kanın yetersiz kalmasıyla oluşan migren problemi, başa yapılan hacamat sayesinde dolaşım sorunlarına iyi gelecektir.

Yeteri kadar beslenmeyen beyin kişide unutkanlığa neden olabileceği için unutkanlık problemi için de hacamat kullanılabilir. Göz rahatsızlıkları için kullanılan hacamat göze giden damar tıkanıklıklarının açılmasına yardımcı olduğu için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Daha kaliteli bir görme işlevi gerçekleştirmek için uygulanan bu yöntem gözdeki ağrı sorunlarını da ortadan kaldıracaktır.

Yüze hacamat tedavisi estetik kaygılar nedeniyle yapılabilen bir işlemdir. Bu sayede yüzde güzelleşme görülürken leke ve sivilce gibi sorunlardan da kurtulabilirsiniz. Yüz bölgesinde kan dolaşımı hacamat tedavisi sayesinde arttığı için yüze canlılık gelecek, kişi kendisini daha canlı ve diri hissedecektir.

Kafaya hacamat yaptırmak isteyen kişiler tamamen zihin açıklığı sağlamak için de bu yöntemi tercih edebilir. Özellikle sınav kaygısı ve stresi yaşayan öğrenciler, kafaya yapılan hacamat sayesinde rahatlamakta, daha iyi odaklanmak ve konsantrasyonunu arttırmak için bu yöntemi tercih etmektedir.


 Başa yapılan hacamattan sonra baş ağrısı olur mu?


Bu soru hacamat yaptırmak isteyen pek çok hastanın merak ettiği konulardan biridir. Ancak hacamat tedavisi ağrısız ve herhangi bir uyuşturma gerektirmeyen alternatif bir tedavi yöntemi olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinden biri olan hacamat tedavisi uzman kişiler tarafından yapıldığında olumlu sonuçlarını görebileceğiniz başarılı bir tedavi şeklidir.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...