TIBBİ HACAMATIN MEKANİK ETKİLERİ
1) Akupunktur tedavilerinde kullanılan enerji hatları üzerindeki tedavi noktaları iğne kullanılarak mekanik olarak uyarılıyor.(stimülasyon). Ama hacamat tedavisinde aynı bölgedeki yaklaşık 5 cm çapındaki bölge mikro çiziklerle uyarıldığı için akupunktura göre 10 kat daha etkili olduğu ve hastalıklara iyi geldiği yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.
2) Akupunktur tedavisinde birbirine yakın tedavi noktaları ayrı ayrı alındığı halde hacamat tedavisinde örneğin hem karaciğer hem böbrek hem pankreas noktaları aynı anda alınabiliyor. Ayrıca hacamat tedavisiyle yapılan noktasal mikro çiziklerde bir kupanın altına yaklaşık 15-20 mikro çizik atılarak aynı sayıda refleks cevap oluşturularak vücut organ ve sistemleri yeterli bir şekilde uyarılmış oluyor.
3) Hacamatın(Cupping) mekanik olarak bir diğer etkisi, bağışıklık sistemini uyararak güçlendirmesi ve dolayısıyla bakteriyel ve viral  enfeksiyonlara karşı (hepatit gibi) korunaklı hale getirmesidir.
4) Hacamat tedavisinin bir başka mekanik etkisi de damar dolaşım bozukluğu olan bölgelerde her bir noktasal mikro çizik sonrası , yeni kılcal damar oluşumudur.(revaskülarizasyon)

Dr Turanşah Tümer

Şu yazıda ilginizi çekebilir: TIBBİ HACAMATIN ORGANLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

ANAHTAR KELİMELER:Hacamat,Hacamatın Mekanik Etkileri,Akupunktur noktalarından Hacamat,Hacamat cupping,Damar dolaşım bozuklukları Hacamat,Kılcal damar oluşumu(revaskülarizasyon) Haacamat,Hepatit Hacamat

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...