TIBBİ HACAMATIN (KUPA TEDAVİSİNİN) EN BELİRGİN FAYDASI NEDİR?
Bu yazıyı dinleyebilirsiniz.

Özet: Toksinlerin birçok belirtileri vardır:

1. Uyuşukluk ve kolay yorulma
2. Genellikle daha az sağlık / uyum şikayetleri.

3. Kabızlık
4. Duygusal / İrritabl / depresif ruh hali
5. Baş dönmesi / baş ağrısı
6. Eklem / kas ağrıları
7. Yüksek tansiyon, yüksek kan şekeri, ürik asit gibi

Hacamat (KUPA TEDAVİSİ) sonucu kan üretimi artmaktadır. Bu nedenle kansızlık tedavisinde hacamat güvenli ve etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hacamat sonrası beyaz kan hücreleri yani lökositler kanda rölatif olarak artar. Dolayısıyla bakteri ve virüslere karşı vücut güçlenmiş olur.
Hacamat enerji merkezlerini uyararak vücudun zinde kalmasına sebep olmaktadır.
İnsan bedeni olarak büyüdükten sonra yaklaşık 20 yaşlarından sonra büyüme çok yavaşlar. Bu yaşlardan sonra hareket azlığıyla birlikte toksik kan vücutta birikir. Böylece dolaşım yavaşlamaya ve vücut organlarının performanslarında kusurlar oluşmaya başlar. Artık hacamata ihtiyaç oluşmaya başlamıştır.
Vakumlama yoluyla durağanlaşmış kan dışarı alınmalıdır. Hacamat bunu sağlamaktadır.
Kan vücuttaki gıda ve oksijeni doku ve organlara transfer eder. Karaciğerde toksinleri zararsız hale getirmeye çalışır. Belirli yaşlardan sonra karaciğer ve kan görevini yeterince yerine getirememeye başlar. Kanın yoğunlaşması ve karaciğerin yağlanmasıyla vücutta durağanlık ve kronik hastalıklara eğilim başlamıştır (Damar sertliği, tıkanıklığı, kas –eklem ağrıları, yorgunluk halsizlik, unutkanlık ve dikkat dağınıklığı, şeker, yüksek tansiyon gibi)

Bu noktada tıbbi hacamat (kupa tedavisinin) çok önemlidir. Hacamatla kandaki toksinler atılır, kan incelir ve kan yenilenir. Karaciğer yağlanması durur, kısaca vücut gençleşir. Yukarıda sayılan hastalıkların hiçbiri periyodik hacamat olan kişiye kolay kolay uğramaz. Uğrasa da çok hafif etkiler. Bu şekilde birikmiş olan yabancı maddelerin dışarı alınmasının tek yolu tıbbi hacamattır.

Hacamat,kupa tedavisi kan ve lenf dolaşımını artıran bir tedavi şeklidir.  Hacamatın en önemli faydası, hacamat yapılan bölgedeki ağrının geçmesi ve dokulardaki katılılığın yumuşamasıdır. Bu da taze ve incelmiş kan anlamına gelir. İşte bu rahatlamayı sağlar.

Dr Turanşah Tümer

ANAHTAR KELİMELER: Hacamat, Hacamatın Faydaları, Kan ve Lenf Dolaşımı, Periyodik Hacamat, Karaciğer Yağlanması, tıbbi hacamat, kupa tedavisi

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...