TIBBİ HACAMAT UYGULAMASI ÖNERİLERİ

TIBBİ HACAMAT UYGULAMASI ÖNERİLERİ

TIBBİ HACAMAT UYGULAMASI ÖNERİLERİ

Hacamat (kupa tedavisi), oturarak veya yüzüstü yatarken yapılabilir. Oturma pozisyonu kan dolaşımı için nispeten daha iyidir, ama yatar pozisyon da zayıf olan hastalar için önerilmektedir.
Kupa tedavisi yani hacamat tıbbi bir müdahaledir. Bu müdahaleden sonra bazı hastalar, hafif mide bulantısı, baş dönmesi hissedebilir; böyle bir durumda hasta oturuyorsa yan yatırılır. Ayaklar uzatılır, uyarıcı akupunktur noktalarına basınç uygulanır (akupressör). Kişi anında çok kısa bir sürede rahatlar. Böyle bir durumda hacamat uzun tutulmaz.

Bazı insanlar hacamat tedavisi sonrası vücut sıcaklığında hafif derecede yükselme hissedebilir, bu normaldir ve kısa sürede kaybolacaktır. Bulaşıcı hastalığı olup hacamat tedavisine gelenlerde hijyene, steriliteye dikkat edilmesi, temiz çalışmaya daha özen gösterilmesi gerekmektedir.

Düşük kan basıncından muzdarip kimselerde Tıbbi Hacamat yapılırken kişinin bu durumuna uygun hacamat yapılması halinde, hacamat yaptıran kişi hiçbir yan etkiye uğramaksızın bu tedaviden faydalanabilir.

Hacamat tedavisi esnasında hafif baş dönmesi yaşayan kişilere sakinleştirici konuşma, bal şerbeti ya da şekerli su iyi gelir.

Dr. M. Turanşah Tümer

Tıbbi Hacamat & Akupunktur Uzmanı

www.tibbihacamat.com

Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61