TIBBİ HACAMAT (KUPA TEDAVİSİ) NEDEN KAÇINILMAZDIR?
Özet: Hacamat tedavisi deri yüzeyi yoluyla vücuda zararlı olan kirli kanı (toksik / zehirli) atma

sürecidir. Toksik/tortu kan vücuttan dışarı çıkarılmazsa dolaşım sistemi sorunsuz çalışmaz .Bu durum yavaş yavaş hem fiziksel hem de zihinsel olarak sağlığa zarar verir. Bunların sonucunda uyuşukluk, huysuzluk, huzursuzluk, romatizmal ağrılar, baş dönmesi, inme, yüksek tansiyon, kanser, diyabet, vb. hastalıklar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle  statik kanın vücuttan çıkarılması gerekmektedir. Bu yönüyle Hacamat (cupping therapy) hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğiyle eşsiz bir şifa hazinesidir..

Hacamat ,KupaTedavisi Neden Kaçınılmazdır?
Yıllar içinde kan hücreleri yaşlanır, kanın viskozitesi(yapışkanlığı) çeşitli sebeplerle (kimyasallar, organik, inorganik vücutta birikip atılamayan maddeler, ilaç artıkları, koruyucu katkı maddeli yiyecek içecekler, iltihaplar, enfeksiyonlar, kanserojenler) bunlar viskoziteyi artırır. Damar tıkanıklığı yapar. Kılcal ile doku arası değiş tokuş yapılan yerlerde kalite düşer ve dokular yeterli beslenemez. Bunların sonucunda  damar tıkanıklığı, damar sertliği, dolaşım bozukluğu oluşarak, doku ve organlar görevlerini yeterli derecede yapamaz.
Örneğin;
·         Bu dolaşım yetersizliği beyinde olursa; unutkanlık, öğrenme güçlüğü, dikkat dağınıklığı, stres, sinirlilik, hormonal bozukluklar, baş ağrıları gibi belirtiler ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu kalp kasında ise; kalp damar tıkanıklıkları, kalp krizleri, damar sertlikleri gibi belirtiler ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu: sindirim sisteminde ise besin sindirimi,bağırsak hareketleri azalır,şişkinlik,hazımsızlık başlar,besinlerin sindirimi zorlaşır; kabızlık,ishal,obezite gibi belirtiler sıklaşır.
·          Bu dolaşım bozukluğu karaciğerde ise karaciğer hasarı, karaciğer yağlanması gibi belirtiler ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu Pankreasta ise şekere eğilim, sindirim bozukluklarına sebepler oluşur.
·          Bu dolaşım bozukluğu Böbrekte ise böbrek süzme görevini yeterince yerine getiremez, dolayısıyla idrarla atılım zorlaşır,geriye doğru birikimler sonucu nefrit,böbrek yetmezliğine zemin hazırlanmış olur.
·          Bu dolaşım bozukluğu  Üreme organlarında ise üreme ile ilgili problemler , adet zorluğu, ağrılı adet, yumurtalık tembelliği, erkekte sperm azlığı, prostat zorlukları baş gösterir.
·          Bu dolaşım bozukluğu Kas ve eklemlerde ise ağrılar, eklem sertliği, kireçleme gibi belirtiler ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu  ciltte ise kırışıklık, solukluk, matlık, renksizlik, pullanma, kaşıntı, akne gibi belirtiler ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu Vücudun genelinde ise tansiyon yüksekliği, varis, basur, uyku bozukluğu, yorgunluk, dinlenememek, halsizlik, çabuk yorulma, uyuşukluk,zihinsel faaliyetlerde gerileme, dikkat dağınıklığı, unutkanlık, öğrenme güçlüğü ortaya çıkar.
·          Bu dolaşım bozukluğu Hormon bezlerinde ise sinir dengesizlikleri,sindirim dengesizlikleri, durağanlık, kilo artışı dolaşım ve boşaltım dengesizlikleri,üreme, adet bozuklukları gibi belirtiler görülür.
Dolaşım bozuklukları,  damar tıkanıklığı ve damar sertliğine  bağlı hastalıkları, aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar alarak  çözemezsiniz. Sulandırmayı düşündüğünüz tortu ve pıhtıyı hacamatla(kupa tedavisi) dışarı alarak kanı inceltmek en doğrusudur. Çünkü ilaçların karaciğer, böbrek ve mideye zararları bilinmektedir.
İşte bütün bunların neticesinde Hacamat;bütün hastalıkları önlemede, yavaşlatmakta, hastalık şiddetini azaltmakta, yara iyileşmesinde, ilaç kullanımını azaltmakta direk ya da dolaylı olarak  etkili olan bir tedavi yöntemidir.
·         O halde hacamat; Hacamat (Kupa Tedavisi – Wet  Cupping Therapy) cilt altındaki birikmiş, kılcal damarda dolaşmakta zorlanan, mikro pıhtıların, atıl kalmış vücuda zararlı organik ve inorganik maddelerin, çeşitli hastalıklar yapan toksinlerin, vakum yolu ile vücuttan dışarı alınması işlemidir.
·         Hacamat tedavisinde hastalıklara göre hangi bölgelere yapılacağını bilmek ve sadece kılcal damarlardan almak bilgi ve beceri ister. Hacamat yaptırmanın hiç bir yan etkisi olmadığı gibi hacamat vücutta biriken istenmeyen maddeleri dışarı alarak vücudu rahatlatıp  güçlendirir.
Hacamatın kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açtığına, kandaki ve dokulardaki toksinleri attığına, bölgesel kan dolaşımını, bölgesel doku beslenmesini ve oksijenlenmesini artırdığına, ödemi azalttığına, karaciğer, dalak ve kemik iliğini uyararak kan yapımını uyardığına, bağışıklık sistemini güçlendirdiğine, ağrı kesici özelliği olduğuna, çeşitli kas spazmlarını ve eklem ağrılarını iyileştirdiğine, bel-boyun fıtığı ve kireçlenmelere iyi geldiğine, dalak ve karaciğer hastalıkları ile enfeksiyon hastalıklarının tedavisine katkıda bulunduğuna ve psikolojik hastalıkların tedavisine yardımcı olduğuna birçok hastamda şahit olmuşumdur.

Şu yazıda ilginizi çekebilir:  TIBBİ HACAMAT HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?

ANAHTAR KELİMELER: Hacamat,Hacamat tedavisi, Hacamat tedavisi neden kaçınılmazdır? Kupa Tedavisİ wet cupping, Damar tıkanıklığı Hacamat, Kandaki toksin maddeler Hacamat, Bağışıklık sistemi Hacamat, Karaciğer ve Hacamat, Kemik iliği Hacamat, Kas spazmları Hacamat, Eklem ağrıları Hacamat, Bel-boyun kireçlenmesi Hacamat, Psikolojik rahatsızlıklar Hacamat, Dolaşım bozukluğu hacamat, kupa tedavisi

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...