TIBBİ HACAMAT GEREKLİLİĞİ

TIBBİ HACAMAT GEREKLİLİĞİ

TIBBİ HACAMAT GEREKLİLİĞİ

Günümüzde hastalıkların tedavisinde çok farklı modeller sunulmaktadır. Modern tıbbi tedaviyle toplumda var olan çeşitli hastalıklara karşı komple bir çözüm sağlamak mümkün değildir.  Sonuç olarak modern tıbbi tedaviye karşı hasta sayıları göz önüne alınırsa bir güvensizlik vardır. Her ne kadar uzman doktorlar çözümler sunsa da hastalıklarda radikal tedavi (bütünüyle iyileşme) oranı çok düşüktür. Bu noktada alternatif ve tamamlayıcı tıp tedavileri devreye girmektedir.

Tıbbi Hacamat bu noktada en önde gelen çözümdür. Aslında en güzeli tıbbi hacamatın insanlara hastalanmadan önce yani sağlıklıyken uygulanmasıdır.

Tüm gıdalar sağlıklı kan ile vücudumuzun çeşitli organlarına, sinir, kemik, kalp, kas gibi dokulara taşınır. Kan hücreleri oksijen ve besini dokulara taşıması yönüyle önemlidir.Tabiki yenilenmiş kan hücreleri bu görevi daha iyi yerine getirir. Sonuçta tüm vücutta zindelik olur.
 Kan akımı arter, arteriol, kapiller yolculuğundan sonra kalbe geri dönüş için venöz sistemi kullanır. Bu arada filtre görevi gören cilt altı bağ dokusundan geçer, oradaki kılcallara pıhtılaşma ve katılaşma eğilimli organik ve inorganik maddeleri bırakır. Bunlar kanı kalınlaştıran sebeplerdir. Ve ancak HACAMATLA çıkar.  Diğer türlü dolaşım bozukluğu, halsizlik, yorgunluk, ödem, ağrı, kaşıntı, uyuşma, karıncalanma belirtileri olur.           
   
Metabolik artıklar ve toksinler sürekli kılcal damarlara takılır. Bunlara karşı yapılan Tıbbi Hacamatla:
1.     Kan dolaşımı artar
2.     Omirilik aktivitesi iyileşir
3.     Kas gerginliği, katılığı ortadan kalkar
4.  Astım, pnömoni, ve angina pektoris tedavisi etkinliği artar
5.  Baş ağrısı, migren, diş ağrısı tedavi olur.
6.     Bazı göz hastalıkları ve göz tansiyonu tedavi olur.
7.   Artrit, romatizma ve bel ağrıları tedavi
olur.
8.     Damar sertliği (arterioscleriosis) önlenir.
9.     Tembellik,uyuşukluk ve uyku düzensizliği tedavi olur                              .
10.  Akne, yaralar, ülser, cilt kaşıntıları tedavi olur.
11.  Kalp hastalığı ve böbrek iltihabında çok etkilidir
Anahtar kelimeler: tıbbi hacamat, tıbbi hacamat gerekliliği, hacamat ve kan dolaşımı, uyuşukluk hacamat, böbrek iltihabı hacamat, göz tansiyonu hacamat, artrit hacamat, bel ağrıları hacamat, damar sertliği(arteriosclerios) hacamat, akne hacamat, ülser hacamat, ödem hacamat, romatizma hacamat, astım hacamat, pnömoni hacamat, angina  pektoris hacamat
Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61