KAN VERMEKLE HACAMAT ARASINDAKİ FARK NEDİR?

KAN VERMEKLE HACAMAT ARASINDAKİ FARK NEDİR?

KAN VERMEKLE HACAMAT ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Bütün akışkanlar akarken daralıp sıkıştığı yerlerde şekilli elemanlarını, zararlı maddeleri sağlıksız partiküllerini bırakırlar, bu alanlara filtre denir. Kolay anlaşılsın diye örnek vermek gerekirse elektrik süpürgesinin filtresi, davlumbaz filtresi, araçların yağ filtresi hava filtresi örnek gösterilebilir.

Vücudumuzda kanın içindeki maddelerin yıllar içinde birikmesiyle kandaki partiküllerin artması sonucu pıhtılaşma eğilimleri oluşur. Bu maddelerin en yoğun olduğu yerler kılcal damarlardır. Bu maddeler venöz kanda da belli oranda vardır. Ama en yoğun oldukları yerler kılcal damarlardır. Venöz kanda birçok faydalı madde vardır. Mineraller, iyonlar, proteinler, vitaminler, hormonlar gibi. Venöz kan alındığında bu maddeler de dışarı alınmış olur. Bu yüzden venöz kan, kan naklinde başkalarına verilebilir ama kılcal damarlardan alınan kapiler kan kimseye verilemez. Venöz kan verildiğinde yorgunluk hissedilir, kılcal damarlardan alınan kandan (hacamat) sonra vücut rahatlar ve dinlenir. Kan vermeyle hacamat arasındaki fark budur.
Dr. Turanşah Tümer
Kupa Tedavisi (Hacamat) Uzmanı
www.tibbihacamat.com
Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61