Hacamatın Faydaları
Hacamatın Faydaları

Hacamatın faydaları deyince ilk akla gelen en büyük faydası kan detoksu olmasıdır. Vücuttaki toksinlerin en çok biriktiği yer belirli bölgelerdeki cilt yüzeyinin hemen altıdır. Tıbbi açıdan “oksidan drenaj terapisi” popüler tabiri ile “detoksifikasyon” olarak bilinir. Bu yöntem vücutta biriken oksidanları nötralize etmeyi amaçlamaktadır. Hacamat tedavisi antioksidan ilaç verilmesinden daha etkilidir. Bu yönüyle hacamat vücudun fizyolojik fonksiyonlarını normale döndürür.

Hacamatın faydalarından biri herbir çiziğin endorfin salınımına sebep olması, vücudu psikolojik olarak çok rahatlatması ve sedasyon etkisidir. Akupunktur noktalarına yapılan hacamatın çizikleri böyle bir etki oluşturur.

Hacamatın faydalarından biri kan yapımını artıran eritropoetin hormon salgılanmasına sebep olup kemik iliğini uyarmaktır. Bunun sonucunda kanda kök hücre oranı artar. bilindiği üzere kök hücre bütün dokularda iyileşmenin temel taşıdır.

Hacamatın faydalarından bir diğeri eritrositlerdeki yenilenmeden dolayı esnekliği iyi olan yeni alyuvarların dokulara bol oksijen taşıyıp doku derinliklerine kadar nüfuz edebilmesi ve dokuların maksimum oksijenlenmesi ve beslenmesidir.

Hacamatın faydalarından biri de insan vücuduna verdiği psikolojik rahatlamadır. Kafaya yapılan hacamat beyin dokusunda detoks ve bol kanlanmayı sağlayacağı için stresi önlemede çok etkili olur. Bu işlemler sırasında akupunktur noktalarıda uyarıldığı için stres optimum düzeyde azalır.

İnsanlar hava, su, toprak ve gıdalardan gelen zararlı maddelere maruz kalabilirler. Vücudumuzun bağışıklık sistemini ağır metaller, radyasyon, stres, bastırılmış duygular baskılayabilmektedir. Birçok yolla maruz kaldığımız iç ve dış toksinler hücreleri inhibe edip organ fonksiyonlarını zayıflatırlar ve bedenimizin düzenli işleyişini bozarlar. Zihinsel faaliyetler; dikkat, hafıza, konsantrasyon da azalmalar olur.

Dış Ve İç Toksinler

Dış Toksinler; Radyoaktif atıklar, endüstriel kimyasallar, gürültü, cıva, kurşun, bakır, arsenik, ağır metaller, ilaçlar, gıda koruyucu maddeler, kimyasallar, gıda katkı maddeleri, rafine şeker, rafine un, kahve, alkol, sigara

İç toksinler; Bakteri, maya, parazit, viral enfeksiyon, cıva, amalgam dolgu, bastırılmış öfke, kızgınlık, korku, endişe, üzüntü

Hacamatın faydalarının özeti iç ve dış toksinlerin vereceği zararlardan kurtulmaktır. vücudumuzun dışkılama ve idrar gibi boşaltım sistemleri bir süre sonra toksinleri boşaltmakta yetersiz kalır. Hastalıklar kendisini göstermeye başlar. tıbbi hacamat tedavisini periyodik olarak yaptıran kimselerde Toksinler birikmeyeceği için bu sorunlar olmaz.

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...