Hacamat Tedavisinin Vücudumuza Direk Etkisi

Hacamat Tedavisinin Vücudumuza Direk Etkisi

Hacamat Tedavisinin Vücudumuza Direk Etkisi

Hacamat tedavisinin direk etkilerinden bahsetmek için, ilk olarak hacamat kupalarının ön vakumlama anından başlamamız gerekir. Geleneksel yöntem olan ateşle kupayı cilde tutturma işlemi çok önemlidir. Ateşin ilk harı yani ısısı seçilen akupunktur ve hacamat tedavi noktalarında kılcal damarlarda vasodilatasyon yani gevşeme etkisi oluşturur. Hacamat tedavisinin direk etkisi başlar ve kişiyi rahatsız etmeyen bu hafif ısı bölgede refleks olarak yumuşama, gevşeme yapar. Buradaki cilt yüzeyindeki kılcal damarlarda geçirgenlik artar, viskozite yani yapışkanlık azalır. Kupanın altındaki yumuşak doku, vakumlamanın da etkisi ile bölgedeki kılcal damarlarda hastalık yapan toksinler, kimyasallar, iltihabi faktörler, ağır metaller, kanserojenler, ilaç atıkları, gıda katkı maddeleri, kısaca vücutta birikmiş zararlılar, kupanın hemen altında -cildin en yüzey kısmında- toplanmaya başlar.

Hacamat Tedavisinde Vakumlama Sonrası Direk Etki

Tıbbi hacamat tedavisinde ön vakumlama birkaç dakika sürer. Bu esnada vücut genel tedavi noktalarından vakumlama etkisi ile uyarıldığı için, bütün sistemler verimli çalışmaya başlar. Kahilden yapılan hacamat tedavisinin direk etkisi ile vücut gevşemeye, yumuşamaya başlar. Dokundurma çiziklerle oluşan serotonin artışı ile psikolojik rahatlama ile neşelilik hali, tuhaf bir huzur oluşur. Hacamat tedavisinin bu direk etkisi kısa süreli değil uzun sürelidir. Hatta periyodik hacamat kürleri yaptıran hastalar için kalıcı olabilmektedir.Kupaların çıkarılması sonrası özel hacamat bisturileri ile çok dikkatli, sadece yüzeysel dokundurma çizikleri atılmaya başlanır. Burada Resulullah’ın(sav) “Mihcemin çiziğinde şifa vardır.” hadisi şerifine uygun çizikler atılır. Şunu hassasiyetle belirtmeliyim ki “mihcemin çiziği” ni atacak el becerisi hacamatın selameti açısından çok önemlidir. Hacamat kupasının altına çizilen çizik miktarı hacamatın dozunu belirler. Her dokundurma çiziği vücutta endorfin , seratonin salınması demektir. Bu da hacamat tedavisnin direk etkisini oluşturur ve kişi rahatlamaya başlar. Hacamat tedavisinin vakumlama sonrası direk etkilerinden biri de hiçbir masajda görülmeyen, kaslardaki gevşeme- yumuşama etkisidir.

Hacamat Tedavisinin Çizikler Sonrası Direk Etkisi

Hacamat tedavisi akupunktur noktalarına yapıldığı için her çizik akupunktur tedavisini katlayarak yapmak anlamına gelir. Bu akupunktur uyarıları bağışıklık sistemini anında güçlendirmeye başlar. Onun için eski insanlar dede ve ninelerimiz en küçük enfeksiyon,nezle, grip, ağrı, ateş belirtisinde kuru kupa kapatırlarmış. Kuru kupa kapatılan yere birde dokundurma çiziği atılıp toksinler dışarı alınırsa, bağışıklık sistemi en etkili bir şekilde uyarılmış olur.

Hacamat tedavisinin direk etkisi sonucu hastalarımızdan ilk dakikalarda duyduğumuz sözler genelde şöyledir:
“Psikolojik mi bilmiyorum ama gözlerim açıldı, zihnim berraklaştı.”
“Görmem çok netleşti HD yayına geçtim.”
“Kafam doluydu boşaldı.””
“İçimden hep gülmek geliyor.”
“Vücudum gergin yay gibiydi rahatladım.”
“Eve gidip güzel bir uyku uyumak istiyorum.”
“Sırtımda bir yük varmış da o kalkmış gibiyim.”
“Garip bir rahatlama ve huzur geldi.”

Dr. Turanşah Tümer

Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61