Hacamat Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Hacamat Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Hacamat Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Hacamat dolaşımdaki tıkanıklığı, kan akışındaki yavaşlamayı, durgunluğu hafifleten eski ama eskimeyen bir geleneksel yöntemdir. Tıbbi hacamat bütün sağlık koşullarında yan etkisiz ve güvenlidir. Hacamat ağrıyı hafifletir, ödemi çözer, vücudun hareket açıklığını artırır, iyileşme süreçlerini hızlandırır. Enfeksiyon hastalıklarının iyileşmesi hızlanır, midede, bağırsakta, makatta oluşan yaraların iyileşmesi hızlanır. Karaciğer, böbrek, idrar yolları hasarlarının iyileşmesi hızlanır. Hatta yıllık hacamat kürlerini düzenli yaptıran insanların bütün yaralanma, kas, iskelet hasarları iyileşmesi hızlanır.

Hacamat Tedavisinin Enerji Akışına Etkisi

Eller ve ayaklarda sıvı durgunluğuna bağlı olarak, ödem oluşur. Bu da vücudun enerji akışını yavaşlatır. Dokuların perfüzyonu beslenmesi bozulur. Bu enerjinin durgunluğu ağrıya ve depresyona neden olabilir.

Hacamat kupaları ateşle tutturulurken, becerikli ellerle yapılmazsa yanık riski vardır. Eğer kupa tutturulurken ateş oranı fazlalaşırsa yanıkla birlikte vakumlama aşırı olabilir. Bu işlem gerekli dozda yapılmazsa cildin aşırı vakumlanmaktan elastikiyeti zarar görebilir. Hacamat tedavisine çok aç bir şekilde başlanırsa baş dönmesi, mide bulantısı olabilir. Hacamat tedavisinden sonra aşırı soğuk ve sıcak ortamlardan, aşırı egzersizden, cinsel aktiviteden birkaç gün uzak olmak gerekir. Hacamat tedavisi sonrası bol su içilmesi gerekir. Hacamat sonrası toksinlerin bir kısmı kana karışır. Böbreklerden atılmak üzere kana karışan toksinleri atmak için bol su içmek gerekir.

Hacamat Tedavisi Öncesi Ve Sonrası

Hacamat tedavisinden en az 48 saat önce alkol ve benzeri toksik maddelerden uzak olmak gerekir. Çünkü karaciğer hacamat sonrası vücudu yenilemek için çok çalıştığı için alkolü sindirmekte çok zorlanır. Karaciğeri kapasitesinin üzerinde çalışmaya zorlamamak gerekir. Hacamat tedavisinden sonra vücut kendisini yenilemesi için aşırı yorulmadan rölantide çalışmalıdır.

Hacamat tedavisi ile kan vücut yüzeyine vakumlandığı için bölgedeki kas krampı, doku sertleşmesi yumuşar ve buna bağlı ağrılar hafifler. Karın ve bacaklardaki refleks bölgeleri rahatlar, gevşer. Bağışıklık sistemi uyarılır. Meridyenler Qi enerjisinin akışını sağlayan kanallardır. Hacamat tedavisi ile enerjinin vücudun her yerine akışı sağlanmış olur.

Hacamat tedavisi çoğu zaman sindirim, kas, eklem hastalıkları, kadın hastalıkları ve ağrı sendromlarının tedavisinde kullanılır. Tedaviden sonra bazı vakalarda ufak tefek geçici uyuşukluklar gözlenebilir. Hacamat tedavisi sonrası kupa izleri bir hafta on gün içinde tamamen geçer.

Dr. Turanşah Tümer

Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61