Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir

Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir

Tıp bazı durumlarda yetersi kalabilmekte ve somut tedavi yöntemleri işe yaramamaktadır. Bazı durumlarda da tıbbi yöntemlerden ziyada geleneksel tedavi yöntemleri önleyici tedavi olarak uygulanmaktadır. Bu konuda en çok sorulan soruların başında gelen hacamat nedir faydaları nelerdir sorusuna verilecek cevap hacamatın bir çeşit kan alma veya toplama yöntemi olduğudur. Çok eskilerden beri uygulanan ve tıbbın kabul ettiği bu yöntemde deri üstüne küçük cam kaplar veya fanuslar yerleştirilir. İçinde ateş yakılır. Kısa bir süre içinde kabın içindeki oksijen tükenince ateş söner ve cam kap deriyi yukarı doğru vakumlar.

Kan Alma Yöntemi Olan Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir?

Bu şekilde kan damarları özellikle kılcal damarlar yukarı doğru çekilir. Hacamat nedir faydaları nelerdir sorusuna verilecek ilk yanıt kanın devri daime başlamasıdır. Bazı durumlarda kan kılcal damar içinde pıhtılaşır ve hareketini durdurur. Tıbbi olarak kılcal damarlara müdahale kolay değildir. Ancak hacamat yöntemi ile bu halledilebilir bir meseledir. Bir başka fayda ise ağrılara iyi gelmesidir. Baş ağrısı, kulak ağrısı gibi bazı ağrılar için çok iyi ve etkili bir yöntemdir. Bunun haricinde çağımızın hastalığı olan stres için de en etkili yöntemlerden birisi hacamattır.

Kanlı Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir?

Kanlı hacamat nedir faydaları nelerdir diye merak edilecek olursa, kanlı hacamat deride küçük kesikler oluşturularak yapılan hacamat çeşididir. Diğerinden farkı kan sadece deri altında toplanmaz aynı zamanda kabın içine de alınır. Böylece deri altında akma özelliğini kaybeden kan bir süre sonra tekrar akmaya ve devri daim yapmaya başlar. Bu yöntemde kullanılan malzemeler, bıçaklar, fanuslar çok steril olmalıdır. Bu sebeple daha çok tıbbi kurumlarda yapılan hacamat tercih edilmelidir.

Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61