Hacamat Nedir? Hacamat Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir? Hacamat Faydaları Nelerdir?

Hacamat , Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir?Hacamat kan detoksudur. Hacamat cilt içinde biriken toksik, visköz kanın telvesini dışarı almaktır. Hacamat vücudu hastalıklardan koruyan hasta ise tedavi eden bir sağlık hizmetidir. Hacamat temizlenmek ve yenilenmektir. Hacamat vücuttan toksik kanı uzaklaştırırken vücuda rahatlık ve enerji zerk etmektir. Hacamat hayatı yaşarken, beslenirken yaptığımız sağlık yanlışlıklarını düzeltmektir. Hacamat yaptığımız sağlık hatalarını düzeltmek telafi etmektir. Hacamat stres ve sinirlilikten uzaklaşmak relaks olmaktır. Sonuçta hacamat sağlıklı sosyal hayat, iş hayatı, aile hayatıdır. Belki de hacamat kişinin kendisi ve çevresi ile iyi geçinmesini sağlayan faktörlerden ilk üç sıranın içinde olandır.

Hacamat tedavisini insanlığın efendisi Hz. Muhammet (sav) in ümmetine ısrarla tavsiye etmiştir. Gerçekten de hacamat olan insanlar hacamat olmanın insana neler kazandırdığı konusunda bilgi sahibidirler. Bu konuda en iyi bilgi internet sitemizdeki “hasta yorumları” sayfasındaki hastalarımızın kendi el yazıları ile yazdıkları yorumlardan anlaşılabilir.

Hacamat tedavisi her yaşta uygulanabilen dozunda uygulandığında bir gereklilik olan tedavidir. Her yaşın bir güzelliği varsa bu güzelliklerin ortaya çıkıp hissedilmesinde en büyük katkıyı hacamat tedavisi sağlar.

Hacamatın Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Hacamat tedavisi holistik tıp yani bütüncül olarak vücudu ele aldığı için tepeden tırnağa bedeni olumlu etkiler. Özellikle ağrı tedavisinde baş ağrıları, vücut ağrıları, eklem ağrıları, kas ağrılarında çok faydalıdır. Psikolojik olarak stres ve sinirlilik tedavisinde çok faydalıdır. Görme keskinliği, göz tansiyonu vakaların da çok yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Boyun tutulmalarında özellikle sırt ağrılarında, kulunç ağrılarında omuz setliğinde uyku düzensizliği, yorgun kalkmalarda çok faydalıdır. Hacamat tedavisi bedenimizdeki bütün organların fonsiyonunu yenilemek ve organları güçlendirmekte çok faydalıdır. Organ fonksiyonları güçlendiği için vücuda genel bir dayanıklılık ve zindelik gelir. Buna bağlı olarak insanın psikolojik olarak morali yükselir. Kendisini iyi hisseden insan topluma ve çevresine faydalı olur.

Sosyoekonomik durumu ne olursa olsun her insan hacamat yaptırmalıdır. Hacamat tedavisi devlet eliyle yapılmalıki herkes hacamat olabilmelidir. Sünnet olan bu tedaviyi toplumun hizmetine Sağlık Bakanlığımız sunmuştur. Şu an üniversitelerin eğitim birimlerinde hekimlere yönelik hacamat eğitimlerinin verilmesi toplumumuz için önemli bir hizmetin başlangıcıdır.

Dr. Turanşah Tümer

Dr. Turanşah Tümer'in Yazdığı Hacamat Kitabı:

Dr. Turanşah Tümer, kitabında; sünnet olan, hekimlik tecrübesiyle yapılan hacamatın, insanlar üzerindeki etkilerini okurları ile paylaşmıştır.

Kadim şifa yöntemi olan hacamat, tıp doktorunun deneyimiyle "TIBBİ HACAMAT" a dönüştü... (Hayy Kitap)

Hacamat kitabı detayları için tıklayın.

Bizi Takip Edebilirsiniz:
Bize Ulaşabilirsiniz:
(0216) 906 02 12
(0506) 845 55 61