DOLAŞIM BOZUKLUKLARI, DAMAR TIKANIKLIKLARI VE TIBBİ HACAMAT
Makaleyi dinlemek için player’ı çalıştırabilirsiniz.

Dolaşım Bozuklukları, Damar Tıkanıklıkları Ve Hacamat

Özet: Hacamat Tedavisi vücudun direncini güçlendirir ve patojenik faktörleri ortadan kaldırarak hastalıkları önler. Ayrıca kan fonksiyonu düzenleyerek kişinin sağlıklı olamasını teşvik eder. Lokalize morarma  oluşturarak, müdahale edilen alanı iyileşmek için vücudun savunma hücrelerini harekete geçirir.

Doğallığını yitirmiş katkı maddeleri, koruyucu maddeler içeren hormonlu yiyecek ve içecekler, çevre ve hava kirliliği,geçirilen akut ve kronik hastalıklar, toksinler, ağır metal tozları, zararlı gazlar, kullanılan  ilaç atıkları gibi sebeplerle , kılcal damarlarda ter, idrar ve dışkı yoluyla atılamayan tortular birikir. Tüm bunların üzerine stres, fazla kilo ve hareketsiz yaşam da eklenince kan da pıhtılaşma eğilimleri artar. Bunlar, başta kılcal damarlar olmak üzere kan dolaşımını yavaşlatır.Bu maddelerin bir kısmı kan damarlarının iç yüzeylerine küçük (mikro) düzeyde yapışıklıklar oluşturarak başta beyin ve kalp damarları olmak üzere tıkanıklıklara ve damar sertliğine sebep olurlar.

Sonuç Dolaşım bozukluğudur.

Dolaşım Bozukluklarının  genellikle sebep olduğu hastalıklar
 
·         Yüksek Tansiyon(hipertansiyon)
·         Kalp büyümesi
·         Kalp Yetmezliği
·         Kalp-Damar tıkanıklıkları
·         Beyin -Damar tıkanıklıkları
·         Damar Sertliği(ateroskleroz)
·         Varisler
·         Şeker(diyabet tip1, tip2)
·         Hipertansif böbrek hastalıkları
·         Organ ve doku beslenme bozuklukları(nekroz)
·         Kalp Krizi(enfarktüs)
·         Beyine pıhtı atılması sonucu inmeler(felçler,hemipleji,parapleji)
·         Vücutta alt ekstrem ünitelerde(bacaklarda), yüz ve gözaltı bölgelerinde ödem
·         Bağışıklık sistemi zayıflıkları(sık enfeksiyon geçirme)


Hangi organda dolaşım bozulmuşsa o organ görevini tam yapamaz hale gelir. Örneğin:
·         Beyindeki dolaşım bozukluğu  sonucu; dikkat dağınıklığı, unutkanlık, öğrenme güçlüğü, hafıza bozukluğu, anksiyete, görme bozuklukları, hormonal bozukluklar, baş ağrıları, kulak çınlaması, vertigo, meniere sendromu,kafada dolgunluk hissi , merkezi sinir sistemi bozuklukları gibi bir çok rahatsızlıklara sebep olur.
·         Üreme organlarındaki bozukluğu sonucu; cinsel rahatsızlıklar, kadın ve erkek üreme rahatsızlıkları, adet düzensizlikleri(menstürasyon bozuklukları), ağrılı adet prostat rahatsızlıkları, yumurtalık tembelliği, östrojen vetestesteron hormon bozuklukları gibi rahatsızlıklara sebep olur.
·         Sindirim sistemindeki dolaşım bozukluğu sonucu; karaciğer yağlanması, karaciğer enzim eksiklikleri ,karaciğerin görevini tam yapamaması,sindirim bozuklukları,kabızlık(konstipasyon) şişkinlik, hazımsızlık, bağırsaklardaki aşırı gaz, mide ülseri , bağırsak ülseri(ülsertif kolit),basur(hemoroit), anal fistül, anal fissür, pankreastaki dolaşım bozuklukları ise diyabet tip1 , tip 2, insülin eksikliği , sindirim bozuklukları gibi bir çok hastalıklara sebep olur.
·         Hormon bezlerindeki dolaşım bozuklukları sonucu; tiroit bezi hastalıkları(hipertiroidi,hipotiroidi, guatr), timus ve böbreküstü  bezi hastalıkları, vücut kortizon düzeyinin azalması, bağışıklık sistemi zayıflıkları gibi hastalıklara sebep olur.
·         Cilt ve kas dokusundaki dolaşım bozukluğu sonucu; kaşıntı, yağlanma,sivilce,egzama,ödem,varis,kaslarda spazm, cilt renginde matlaşma, kırışıklar,kaslarda konraktür oluşumu, fibromiyalji,ağrılar gibi rahatsızlıklara sebep olur.
 

Dolaşım Bozuklukları Ve Damar Tıkanıklıklarının  Hacamatla Tedavisi
En iyi hacamat hastalık olmadan önce yapılan hacamattır.

Yukarıda saydığımız genel hastalıklar ve  organ hastalıklarına yönelik hacamat tedavisi yapılır.Hacamat tedavisi , vücut anatomisi ve akupunktur noktaları  bilgisiyle birleştirilerek yapılırsa çok etkili olur. Uygun organ bölgelerindeki kılcal damarlarda biriken toksin,tortu ve pıhtıları dışarı alarak yapılan hacamat tedavisiyle, hastalıkları önlemek, hastalık oluşmuşsa tedavi etmek mümkün olur.
 
Dolaşım bozuklukları,  damar tıkanıklığı ve damar sertliğine  bağlı hastalıkları, aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar alarak  çözemezsiniz.Sulandırmayı düşündüğünüz tortu ve pıhtıyı hacamatla(kupa tedavisi) dışarı alarak kanı inceltmek en doğrusudur. Çünkü ilaçların karaciğer, böbrek ve mideye zararları bilinmektedir.

Dr Turanşah Tümer

ANAHTAR KELİMELER: Dolaşım Bozuklukları Hacamat,Damar Tıkanıklığı Hacamat, Damar Sertliği(ateroskleroz) Hacamat,  Varisler Hacamat, Şeker(diyabet tip1, tip2) Hacamat, Hipertansif böbrek hastalıkları Hacamat, Organ ve doku beslenme bozuklukları(nekroz) Hacamat, Kalp Krizi(enfarktüs) Hacamat,  Beyine pıhtı atılması sonucu inmeler(felçler,hemipleji,parapleji) Hacamat, Vücutta alt ekstrem ünitelerde(bacaklarda), yüz ve gözaltı bölgelerinde ödem Hacamat, Bağışıklık sistemi zayıflıkları(sık enfeksiyon geçirme) Hacamat

·
·
·
·
·
·
·
·

Medya&Basın

10 Yıldır Sizlerle Birlikteyiz..

RANDEVU AL

HIZLI RANDEVU AL

Doktorlarımızla yapacağınız ön görüşme-muayene ücretsizdir. Lütfen formu eksiksiz doldurunuz...